English

Aksident tragjik në Egjipt, autobusi përplaset me disa makina, vdesin mbi 32 persona

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të paktën 32 persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në një aksident në Egjipt ku një autobus është përplasur me disa makina.

- Advertisement -

Përplasja ndodhi të shtunën në mëngjes në guvernatorin Beheira të Egjiptit në rrugën Kajro-Aleksandria, 131 km në veri të kryeqytetit Kajro.

“Të paktën 63 persona janë lënduar”, tha ministria e shëndetësisë.

Gazeta shtetërore Al-Ahram tha se aksidenti përfshinte një autobus pasagjerësh dhe disa makina, disa prej të cilave morën flakë.

Ai tha se shumë nga viktimat ishin djegur për vdekje.

Të paktën 20 autoambulanca u dërguan në vendin e aksidentit, tha ministria e shëndetësisë në një deklaratë.

Ministri i Shëndetësisë Dr Khaled Abdel Ghaffar tha se të plagosurit u transferuan në një spital në Wadi al-Natrun, ndërsa të tjerët u dërguan në Al-Nubaria.

Përplasjet në trafik janë të zakonshme në Egjipt. Rrugët janë shpesh në gjendje të keqe dhe kodi i autostradës shpesh nuk respektohet.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?