English

Aksidenti në Korçë/ Humb jetën duke shkuar në spital një nga të lënduarit (Emri)

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në aksident i rëndë ka ndodhur këtë të diel në afërsi të fshatit Belorta në Korçë. Dy mjete janë përplasur duke pësuar dëmtime të shumta, e për pasojë u lënduan rëndë dy persona.

- Advertisement -

Burime për korrespondentin e Euronews Albania, Xhensil Shkëmbi, kanë konfirmuar se një prej të lënduarve ka humbur jetën teksa po transportohej me ambulancë drejt spitalit.

Viktimë e aksidentit të rëndë ka mbetur 36-vjeçari Elvis Mizaku nga fshati Trov.

Njoftimi i policisë:

Më datë 04.02.2024, rreth orës 17:20, në aksin rrugor “Bilisht-Korçë” në afërsi të fshatit Belorta, Korçë, automjeti tip “Hyundai” me drejtues shtetasin N. M., është përplasur me automjetin tip “Volkswagen” me drejtues shtetasin V. M. Për pasojë, janë dëmtuar 5 shtetas, ndërsa 1 tjetër ka mbetur i bllokuar në mjet dhe po punohet me shërbimet zjarrfikëse për t’a nxjerrë.

Të lënduarit po tranportohen në spitalin e Korçës për ndihmë mjekësore.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?