English

Akuzohet për shpërdorim detyre, lihet në burg ish-kryebashkiaku i Fushë-Arrëzit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Posaçme la në qeli ish-kryebashkiakun e Fushë-Arrëzit, Fran Tuci.

- Advertisement -

Ai u arrestua mbrëmjen e 12 Korrikut me urdhër të Prokurorisë së Posaçme për veprën penale të shpërdorimit të detyrës dhe shkatërrimit të pronës pasi përmes veprimeve apo mosveprimeve të tij lejoi ndërtimin e një rruge në një zonë të pyllëzuar.

Dëmi i shkaktuar nga krijimi i kësaj rruge kap vlerën 234 milion lekë krahas dëmit të shkaktuar përmes gërmimeve në volume të konsiderueshme.

Ndaj Ndoc Markut gjykata la në fuqi kërkesën e prokurorisë ‘arrest shtëpie’ ndërsa për fadromistin Durim Markgjekaj që kreu punimet, detyrim për tu paraqitur në gjykatë.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?