English

Alarmi për bombë në Stokholm, disa persona u ndaluan

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pjesë të stacionit hekurudhor Qendror të Stokholmit u rrethuan mbrëmjen e sotme për shkak të një alarmi për bombë, pas së cilës në vendngjarje mbërritën ekspertët e policisë për eksplozivët.

- Advertisement -

Alarmi ra në orën 17:45 dhe një “objekt i dyshuar i rrezikshëm” u gjet në stacionin kryesor në kryeqytetin suedez, për këtë arsye policia rrethoi disa pjesë të ndërtesës.

E gjithë salla veriore ishte e mbyllur dhe policia rrethoi zonën dhe paralajmëroi njerëzit të largoheshin.

Në vendngjarje ka mbërritur Njësia Kombëtare e Eksplozivëve, e cila ka ndaluar objektin e dyshimtë, i cili do të hetohet më tej.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?