Alibeaj: Më 14 maj t’i japim fund trekëndëshit të Bermudës Rama-Meta-Berisha

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Enkelejd Alibeaj prezantoi këtë të martë kandidaten e Partisë Demokratike në Vuan e Dejës, Klomentina Drini.

Alibeaj foli për vështirësitë që pati kandidatja e Partisë Demokratike në këtë bashki për t’u future në garë përballë presioneve që u bënë nga faktorë të ndryshëm lokal e kombëtar.

“Unë besoj që kjo është sfida më e madhe që qytetarët e kësaj bashkie kanë kaq kohë që e kanë kërkuar dhe sot e kanë. Në 14 Maji është një sfidë e madhe jo thjeshtë dhe vetëm për Klomentinën. Klomentina sfidën e saj e ka fituar që nga momenti që mori përsipër në një moment të vështirë sakrificën për të kandiduar, por kjo është një sfidë për secilin nga qytetarët e Bushatit.”- tha ai.

- Advertisement -

Nga Vau i Dejës, Alibeaj iu bëri thirrje qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike dhe kandidatët e saj si një formë për të mbështetur largimin e trinomit Berisha-Meta-Rama, të cilët i quajti si trekëndëshi i Bermundësit të korrupsionit shqiptar në këto 30 vite.

“T’i japim jetë asaj brenge të madhe që shoqëria shqiptare  sigurisht shoqëria këtu në Bashkinë e Vaut të Dejës vuan. Vuan sepse nuk ka oferta. Nuk ka oferta politike, sepse ofertat politike janë një hipokrizi e madhe e këtyre 33 viteve. Na dalin vetëm në televizion. Del Berisha, Meta, Rama, Berisha, Meta, sikur ky popull, kjo shoqëri nuk paska energji të brendshme, nuk paska kreativitet për të nxjerr modele dhe figura të reja që të sfidojnë të shkuarën dhe të shohin drejt së ardhmes.”- u shpreh ai.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kevin McCarthy pensionohet nga Kongresi në SHBA

Ish-udhëheqësi i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, Kevin McCarthy, ka thënë se do të pensionohet nga Kongresi, në fund të dhjetorit. McCarthy, 58-vjeçar,...

Transumanca në Shqipëri futet në UNESCO/ Margariti: Ftesë për një turizëm ndryshe

Elva Margariti ishte pasditen e kësaj të mërkure e ftuar në Euroenws Albania për të folur rreth pranimit të Transumancës në UNESCO. Tashmë shtegtimi...

“Nxirja” e arsimit nga “Pisa 2022”, Gjini: Do të ndërtojmë një plan-veprimi

Drejtoresha e Politikave Arsimore, Zamira Gjini, është shprehur se ministria është gati për të ndërtuar një plan-veprimi, pas rezultateve të dobta të arsimit shqiptar...

TË FUNDIT

Kevin McCarthy pensionohet nga Kongresi në SHBA

Ish-udhëheqësi i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, Kevin McCarthy, ka thënë se do të pensionohet nga Kongresi, në fund të dhjetorit. McCarthy, 58-vjeçar,...

Transumanca në Shqipëri futet në UNESCO/ Margariti: Ftesë për një turizëm ndryshe

Elva Margariti ishte pasditen e kësaj të mërkure e ftuar në Euroenws Albania për të folur rreth pranimit të Transumancës në UNESCO. Tashmë shtegtimi...

“Nxirja” e arsimit nga “Pisa 2022”, Gjini: Do të ndërtojmë një plan-veprimi

Drejtoresha e Politikave Arsimore, Zamira Gjini, është shprehur se ministria është gati për të ndërtuar një plan-veprimi, pas rezultateve të dobta të arsimit shqiptar...

Merr flakë në lëvizje autobusi me pasagjerë në Elbasan, dyshimet e para

Merr flakë një autobus me pasagjerë në hyrjen perëndimore te qytetit të Elbasanit. Fatmirësisht nuk ka të lënduar. Ndërhyrja e zjarrfikëses ka bërë të...

EMRI/ Me propozim të Manjës, emërohet drejtori i përgjithshëm i Shërbimit të Provës

Me propozim të Ministrit të Drejtësisë, z. Ulsi Manja, Këshilli i Ministrave në mbledhjen e pasdites ka emëruar z. Klevis Qose, Drejtor të Përgjithshëm...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×