Altin Lala beson te Sylvinho: Shqipëria të ndjekë shembujt e Kroacisë dhe Marokut

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Përzgjedhja e trajnerit Sylvinho në krye të Kombëtares shqiptare shënon trajnerin e parë Brazilian që drejton kuqezinjtë.

Ai ka marrë aprovimin jo vetëm nga FSHF, por dhe emra të njohur të njohur që kanë shkruar historinë me kuqezinjtë.

Njëri prej tyre është dhe ish-kapiteni i kombëtares, Altin Lala, i cili pohon për median “Tribal Futboll” se Silvinjo do t’i arrijë objektivat e vendosura.

- Advertisement -

“Shpresoj që tani me trajnerin e ri të jetë një atmosferë ndryshe dhe e re rreth ekipit. Ne shpresojmë tani për më të mirën dhe se Sylvinho do të arrijë rezultatin që të gjithë duam. Duhet të përdorim shembujt e Kroacisë dhe Marokut. Nëse nuk sakrifikon dhe nuk jep gjithçka, është e vështirë të arrish rezultate. Në këtë sport, është e vështirë të ndryshohesh nga një trajner, nëse lojtari nuk dëshiron.”

Ndër të tjera, Lala shton se edhe ish-trajneri Reja e kreu misionin e tij te kuqezinjtë.

“Mendoj se Reja e kreu misionin e tij. Ai u dha mundësi shumë lojtarëve të rinj, kjo për faktin se shumë lojtarë tani kanë lindur jashtë Shqipërisë.”

Sylvinho ka nënshkruar një kontratë 18 mujore në krye të kombëtares shqiptare, ku objektiv është faza e grupeve në Europianin e 2024-ës.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

TË FUNDIT

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×