Anëtari i kryesisë së PD: Rama s’do jetë më kryeministër, kemi shanse që të fitojmë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Lisandër Hoxha është optimist se kjo forcë politike do votohet në qytetet e mëdha të vendit dhe bastionet e saj tradicionale.

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Hoxha u shpreh se Edi Rama nuk do jetë më kryeministër dhe shtoi se Partia Demokratike ka shanse që të vijë në pushtet.

“Është i vetmi koalicion në garë. Kanë rrjedhur shumë ujëra që nga 6 marsi. Këto nuk janë zgjdhje partiake, janë zgjedhje lokale. Kam besim të plotë se qytetet e mëdha të Shqipërisë dhe bastionet tradicionale të PD do të na votojnë plotësisht dhe do të jemi fitues.

- Advertisement -

Ky është sipari i fitores së ardhshme të zgjedhjeve, Edi Rama nuk do të jetë më kryeministër. Edi Rama e ka të hapur çështjen McGonigal”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kompanitë shqiptare investojnë jashtë, niveli më i lartë që nga 2008

Kompanitë shqiptare po investojnë më shumë kapital jashtë vendit. Në pjesën e parë të vitit, vlera e investimit u rrit rreth 40%, në krahasim...

“Nuk di si do jetojë pa ty”, vajza e policit të vrarë në Kosovë rrëqeth me fjalët

Vajza e policit Afrim Bunjaku, Arbenita, ka prekur me fjalim e saj në mbledhjen përkujtimore të babait, i cili u shpall “Hero i Kombit”. Në...

Reshje intensive breshëri në juglindje, trashësia shkon deri në 3 cm

Kanë mjaftuar pak minuta më reshje të dendura breshëri që Pogradeci të mbulohej i tëri me bardhësi aq sa të ngjante në një ditë...

TË FUNDIT

Kompanitë shqiptare investojnë jashtë, niveli më i lartë që nga 2008

Kompanitë shqiptare po investojnë më shumë kapital jashtë vendit. Në pjesën e parë të vitit, vlera e investimit u rrit rreth 40%, në krahasim...

“Nuk di si do jetojë pa ty”, vajza e policit të vrarë në Kosovë rrëqeth me fjalët

Vajza e policit Afrim Bunjaku, Arbenita, ka prekur me fjalim e saj në mbledhjen përkujtimore të babait, i cili u shpall “Hero i Kombit”. Në...

Reshje intensive breshëri në juglindje, trashësia shkon deri në 3 cm

Kanë mjaftuar pak minuta më reshje të dendura breshëri që Pogradeci të mbulohej i tëri me bardhësi aq sa të ngjante në një ditë...

Situata në Veri/ Balla e Hasani nisen drejt Kosovës, pjesë në homazhet për Bunjakun

Ministri i Brendshëm Taulant Balla dhe Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Igli Hasani janë nisur drejt Kosovës, për të marrë...

Emrat/ Presidenti Begaj dekreton ambasadorët e rinj

Presidenti Bajram Begaj ka dekretuar këtë të hënë lirimet dhe emërimet e ambasadorëve. Me propozim të Kryeministrit, dekretoi lirimet dhe emërimet e Ambasadorëve si më...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×