Argjentina mposht Meksikën, shënojnë Messi dhe Fernandez

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Argjentina ka marrë fitoren e parë në Kupën e Botës pasi ka mundur 2-0 Meksikën në ndeshjen e dytë të Grupit C.

Një fitore e madhe nën shenjën e Leo Messi-t, i cili ka realizuar një gol dhe ka dhënë një asist.

Mesi gjeti korridorin e duhur mes mbrojtësve duke mposhtur Oçoan për të çliruar Argjentinën e cila më pas e kishte të lehtë të administronte lojën përballë meksikanëve.

- Advertisement -

Goli i Fernandez në fundin e sfidës bëri më të thjeshtë gjithçka dhe i dhuroi Argjentinës shansin e artë për të vazhduar më tej në këtë turne, edhe pse do t’i duhet që të blindojë vendin në ndeshjen e fundit ndaj Polonisë.

Me golin e shënuar sot, Leo ka kapur Diego Maradona-n për numrin e golave të shënuar në Botëror (tetë), me vetëm Gabriel Batistuta-n (10) që ka bërë më mirë për Argjentinën në Kupën e Botës.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

A do e mbështesni Bashën për kreun e PD? Ja si përgjigjet deputeti Gështenja

Deputeti Lefter Gështenja, është shprehur se e gjithë opozita duhet të reflektojë për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit. I ftuar në Euronews Albania ai...

“Opozita u vetë-flijua”, Agim Baçi: Pse nuk i kërkon askush llogari Berishës

Analisti Agim Baçi teksa komentoi zgjedhjet lokale të 14 majit, ku fitoi PS, tha se opozita u vetë-flijua. I ftuar në Euronews Albania, ai theksoi...

Studimet për historinë antike të ilirëve e Shqipërisë, botimet shkencore që po bëhen

Luan Përzhita, rektor i Akademisë së Studimeve Albanologjike, është shprehur se në fushën e antikitetit  ka botime por që nuk janë të mjaftueshme. I ftuar...

TË FUNDIT

A do e mbështesni Bashën për kreun e PD? Ja si përgjigjet deputeti Gështenja

Deputeti Lefter Gështenja, është shprehur se e gjithë opozita duhet të reflektojë për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit. I ftuar në Euronews Albania ai...

“Opozita u vetë-flijua”, Agim Baçi: Pse nuk i kërkon askush llogari Berishës

Analisti Agim Baçi teksa komentoi zgjedhjet lokale të 14 majit, ku fitoi PS, tha se opozita u vetë-flijua. I ftuar në Euronews Albania, ai theksoi...

Studimet për historinë antike të ilirëve e Shqipërisë, botimet shkencore që po bëhen

Luan Përzhita, rektor i Akademisë së Studimeve Albanologjike, është shprehur se në fushën e antikitetit  ka botime por që nuk janë të mjaftueshme. I ftuar...

Burri vret me thikë partneren shqiptare në Zvicër, ishte nënë e 4 fëmijëve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Zvicër ku një shqiptare ka humbur jetën tragjikisht. Mediat e huaja bëjnë me dije se 37-vjeçarja e cila...

Aksident pranë QTU-së, makina kthehet përmbys, bllokohet trafiku

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës, pranë QTU-së. Siç shihet në pamjet e siguruara nga Euronews Albania, një makinë është kthyer...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×