Arrestohet shqiptari në Itali, kapet me 5 mln euro kokainë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjashtëdhjetë kilogramë kokainë, e ndarë në 50 pako, u sekuestruan nga doganierët dhe policia pasi u zbuluan në kontejnerë në bordin e anijes “Victoria L” e cila mbërriti në portin e Vado Ligure nga Ekuadori me një ngarkesë banane.

Mediat e huaja bëjnë me dije se në pranga ka rënë një 37-vjeçar shqiptar, banues në Milano, dhe përballet me akuzën e trafikut ndërkombëtar të drogës.

Ngarkesa e drogës u gjet pas kontrollit të kujdesshëm të kontejnerit dhe hetimet e menjëhershme nga ushtarakët bënë të mundur arrestimin e shqiptarit

- Advertisement -

Në momentin e arrestimit, atij iu gjet një armë zjarri e vjedhur dhe mjete të tjera të përshtatshme për hapjen me forcë të kontejnerit.

Ndërkohë bëhet me dije se droga e sekuestruar kapre vlerën 5 milion euro.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Inceneratorët/ Berisha: Ahmetaj ndër përgjegjësit kryesor, por Rama “koka e krimit”

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka folur sot në Kuvend për inceneratorët. Ai tha se Arben Ahmetaj është fajtor por kjo aferë sipas tij nuk mund të...

Trajneri përplaset me gazetarin, Troisi: Duhet të mësosh më shumë

Diego Longo është trajneri i ri i Flamurtarit, ndërsa parardhësi i tij Marcelo Troisi nuk mundi të përmbushte synimet e klubit. Braziliani duket se nuk...

“Gërdeci”, shtyhet seanca paraprake për Mediun në GJKKO, flet Zamira Durda

Është shtyrë seanca për ish-ministrin Fatmir Mediu, i cili akuzohet për ngjarjen e Gërdecit ku humbën jetën 26 persona. Seanca e cila ka nisur prej...

TË FUNDIT

Inceneratorët/ Berisha: Ahmetaj ndër përgjegjësit kryesor, por Rama “koka e krimit”

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka folur sot në Kuvend për inceneratorët. Ai tha se Arben Ahmetaj është fajtor por kjo aferë sipas tij nuk mund të...

Trajneri përplaset me gazetarin, Troisi: Duhet të mësosh më shumë

Diego Longo është trajneri i ri i Flamurtarit, ndërsa parardhësi i tij Marcelo Troisi nuk mundi të përmbushte synimet e klubit. Braziliani duket se nuk...

“Gërdeci”, shtyhet seanca paraprake për Mediun në GJKKO, flet Zamira Durda

Është shtyrë seanca për ish-ministrin Fatmir Mediu, i cili akuzohet për ngjarjen e Gërdecit ku humbën jetën 26 persona. Seanca e cila ka nisur prej...

Bogdani: Vendimet e KQZ-së dhe KAS-it të përkohshme, vendos Kolegji Zgjedhor

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gerti Bogdani thotë se vendimet e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) dhe Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS), në lidhje...

48 orë paraburgim, kreu i federatës së Kosovës përfundon në spital pas arrestimit

Presidenti i federatës së futbollit në Kosovë është arrestuar. Agim Ademi i cili është edhe babai i këngëtarit të njohur Capital T. Sipas raportimit...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×