English

Asgjësohen mbi 116 mijë rrënjë kanabisi, Policia bën bilancin e vitit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mbi 116 mijë rrënjë kanabis janë asgjësuar përgjatë këtij viti në 548 raste të identifikuara në të gjithë vendin.

- Advertisement -

Bilanci u bë publik në konferencën e përvitshme mes policisë shqiptare dhe asaj italiane, për kontrollin e territorit. 352 persona kanë qenë të implikuar në këtë veprimtari, nga të cilët 157 janë arrestuar në flagrancë apo janë ndaluar.

Gjatë këtij viti u goditën edhe 24 raste të tjera të kultivimit të bimëve narkotike, në ambiente të mbyllura, me anë të llambave.

Drejtori i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku kërkoi integritet moral të punonjësve të policisë, për të mos u bërë bashkëpunëtorë në krim.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×