Varësitë që shkatërrojnë jetën, llojet nga të cilat rrezikojmë të prekemi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ekzistojnë disa lloje varësish, por ato më tipiket janë të lidhura me: alkool, lëndë narkotike, duhan dhe seks.

Këto varësi duket se janë të pranishme tashmë edhe në shoqërinë shqiptare. Shkencëtarët mendojnë se ka një lidhje mes geneve të çdo individi dhe prirjes për t’u bërë i varur ose për t’u çliruar prej tyre.

Për këto fenomene të rrezikshme do të shprehen për “Enigmat e Hipokratit” mjekë specialistë të huaj dhe shqiptarë, të cilët do të flasin edhe për mënyrat e trajtimit të tyre.

- Advertisement -

Gjithçka tek “Enigmat e Hipokratit”, sot, ora 17:00.

Euronews Albania.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Deklarata e fortë e Putin: Po kërcënohemi nga tanket gjermane

Në një fjalim të mbajtur me rastin e 80-vjetorit të betejës së Stalingradit, Vladimir Putin e ka krahasuar pushtimin e Ukrainës me luftën kundër...

Punimet për hekurudhën Tiranë-Durrës, 40% kanë përfunduar

Rrjeti hekurudhor në Durrës është kthyer tashmë në një kantier ndërtimi. Ndërtimi i këtij projekti po ecën me ritme të kënaqshme. Burime zyrtare pranë Hekurudhës Shqiptare...

Aksident i frikshëm në Durrës, përplasen 3 automjete

Një aksident i trefishtë ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes në Durrës, në afërsi të kodrës së Rrashbullit. Të përfshira janë 3 automjete, njëra prej...

TË FUNDIT

Deklarata e fortë e Putin: Po kërcënohemi nga tanket gjermane

Në një fjalim të mbajtur me rastin e 80-vjetorit të betejës së Stalingradit, Vladimir Putin e ka krahasuar pushtimin e Ukrainës me luftën kundër...

Punimet për hekurudhën Tiranë-Durrës, 40% kanë përfunduar

Rrjeti hekurudhor në Durrës është kthyer tashmë në një kantier ndërtimi. Ndërtimi i këtij projekti po ecën me ritme të kënaqshme. Burime zyrtare pranë Hekurudhës Shqiptare...

Aksident i frikshëm në Durrës, përplasen 3 automjete

Një aksident i trefishtë ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes në Durrës, në afërsi të kodrës së Rrashbullit. Të përfshira janë 3 automjete, njëra prej...

Vendeve afrikane u mungon qasja në vaksinën kundër kolerës

Agjencia e shëndetit publik e Afrikës thotë se vendet me shpërthime vdekjeprurëse të kolerës në kontinent nuk kanë qasje të menjëhershme në vaksina, në...

Restaurohet Muzeu Kombëtar | Ambasadorja e BE: Po punojmë edhe në 11 bashki të tjera

Fasada e Muzeut Historik Kombëtar dhe ndërtesa e institutit të ish-të përndjekurve politikë do të restaurohen falë programit "Eu4culture". Ambasadorja e Bashkimit Europian, Christian Hohmann...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×