Ndërron jetë gazetari amerikan gjatë ndeshjes Holandë-Argjentinë në Katar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Grant Wahl, një nga gazetarët më të njohur të futbollit amerikan për më shumë se 20 vjet dhe një shkrimtar i vjetër humbi jetën të premten mbrëma teksa po raportonte për Kupën e Botës në Katar.

48-vjeçari ishte në ishte në ndeshjen çerekfinale mes Argjentinës dhe Holandës në Lusail, në veri të Dohas, kur pësoi atë që mjekët në vendngjarje e quajtën arrest kardiak.

Vdekja e tij u konfirmua nga Federata Amerikane e Futbollit në një deklaratë në rrjetet sociale.

- Advertisement -

“E gjithë familja e Futbollit të SHBA-së është zemërthyer kur mësoi se ne kemi humbur Grant Wahl,” tha federata.

“Këtu në Shtetet e Bashkuara, pasioni i Grant për futbollin dhe përkushtimi për të ngritur profilin e tij në peizazhin tonë sportiv luajti një rol të madh në nxitjen e interesit dhe respektit për lojën tonë të bukur”, u tha më tej në njoftim.

Wahl mbuloi Kupën e Botës 1994, e cila u mbajt në SHBA, menjëherë pas diplomimit në Princeton.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Nikki Haley synon Shtëpinë e Bardhë, pritet zyrtarizimi në garën e republikanëve

Ish-guvernatorja e Karolinës së Jugut, Nikki Haley, pritet të njoftojë më 15 shkurt kandidimin për zgjedhjet Presidenciale të vitit 2024 në Shtetet e Bashkuara....

Kamuflohej si picier në restorant, kapet një tjetër bos i lartë i mafias italiane

Një mafioz italian në arrati që nga viti 2006, i dënuar për disa vrasje, është kapur në Francë, pasi u zbulua se ishte kamufluar...

Rama: Dy kompanitë ruse kanë marrë tender pa garë nga qeveria e mëparshme

Kryeministri Edi Rama thotë se qeveria e tij nuk u ka dhënë licenca dy kompanive ruse të sanksionuara nga SHBA, për shfrytëzimin e fushave...

TË FUNDIT

Nikki Haley synon Shtëpinë e Bardhë, pritet zyrtarizimi në garën e republikanëve

Ish-guvernatorja e Karolinës së Jugut, Nikki Haley, pritet të njoftojë më 15 shkurt kandidimin për zgjedhjet Presidenciale të vitit 2024 në Shtetet e Bashkuara....

Kamuflohej si picier në restorant, kapet një tjetër bos i lartë i mafias italiane

Një mafioz italian në arrati që nga viti 2006, i dënuar për disa vrasje, është kapur në Francë, pasi u zbulua se ishte kamufluar...

Rama: Dy kompanitë ruse kanë marrë tender pa garë nga qeveria e mëparshme

Kryeministri Edi Rama thotë se qeveria e tij nuk u ka dhënë licenca dy kompanive ruse të sanksionuara nga SHBA, për shfrytëzimin e fushave...

“Thoni gomarllëqe”, Rama revoltohet pas pyetjes për favorizim të kompanisë së naftës

Erla Mëhilli citoi dosjen McGonigal ku thuhet se kryeministri Edi Rama është ndikuar nga ish-zyrtari i FBI-së për të ndërhyrë në licencën e naftës...

“S’kam punë me prokurorët popullorë”, Bushati-Ramës: Nuk na tremb me atë këmishë

Prokurorët popullorë nuk kanë me mua asnjë punë. Ishte kjo deklarata e kryeministrit Edi Rama në “Now me Erla Mëhillin”. Ai foli ekskluzivisht për dosjen...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×