English

Atentat ndaj shqiptarit në Itali, 39-vjeçari qëllohet me 7 plumba

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një 39-vjeçar shqiptar është qëlluar disa herë me armë zjarri në Vittoria, në provincën e Ragusës.

- Advertisement -

Sipas mediave italiane, 39-vjeçari është qëlluar me 7 plumba.

Ngjarja ka ndodhur midis Vittorias dhe fraksionit Pedalino të Comiso, në Itali.

Ai është transportuar me urgjencë në spital dhe ndodhet në gjendje kritike për jetën.

39-vjeçari, mësohet se  ishte i ligjshëm në territorin italian dhe me leje qëndrimi të rregull.

Policia ka rrethuar vendin e sulmit për të rindërtuar dinamikën e ngjarjes dhe për të identifikuar autorin që qëlloi disa herë me armë zjarri ndaj shqiptarit.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?