English

Atika, Rodosi dhe 6 zona të tjera në rrezik, autoritetet ngrenë alarmin për zjarre

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministria e Krizave Klimatike dhe Mbrojtjes Civile në Greqi ka ngritur alarmin për mundësi jashtëzakonisht të shtuara për zjarr të hënën, më 24 korrik.

- Advertisement -

Zonat e rrezikshme janë Atika, Evia, Boeotia, Korinthia, Ilia, Argolis, Messinia, si dhe ishulli i Rodosit, ku zjarri vazhdon për të 6-tën ditë sot.

Në këtë ishull, turistët janë evakuuar, ndërsa pasojat kanë qenë shkatërruese.

Autoritetet bëjnë apel për të marrë masa parandaluese, ndërsa thekson se nëse qytetarët përballen me një situatë të vështirë duhet të ruajnë qetësinë dhe të ndihmojnë veten pa krijuar panik.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?