English

Autoboti përmbyset në rrugë dhe i rrjedh nafta, merr flakë një tjetër mjet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sot më  27.07.2023 rreth orës 16:00 në linjën Qafë Thanë-Përrenjas autoboti i ngarkuar me naftë me me drejtues shtetasin Moldav Andrei Buhne ka humbur kontrollin e mjetit dhe është përmbysur si pasojë është çarë boti dhe nafta e ngarkuar ka rrjedhur në rrugë.

- Advertisement -

Një mjet tip “Hyundai”” duke kaluar ne afërsi kanë marr flak gomat dhe me pas është djegur plotësisht.

Njoftimi i policisë

Rreth orës 16:00, në aksin rrugor Qafë Thanë-Prrenjas, shtetasi moldav A. B., duke drejtuar një autobot të ngarkuar me naftë, ka humbur kontrollin dhe për pasojë autoboti është përmbysur, duke shkaktuar rrjedhje të naftës në rrugë.

Automjeti tip “Hyundai”, që drejtohej nga shtetasi D. V., duke kaluar në këtë rrugë, për shkak të nxehtësisë së gomave, ka marrë flakë.

Shërbimet e Qarkullimit Rrugor dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje, për menaxhimin e qarkullimit të automjeteve, si edhe vijon puna për përcaktimin e rrethanave të aksidentit dhe shkakun e marrjes flakë të automjetit “Hyundai”.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×