English

Autobusi përplaset me kamionin në Sudan, 16 të vdekur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një autobus pasagjerësh u përplas me një kamion të parkuar në një autostradë në qytetin sudanez të Omdurman.

- Advertisement -

Si pasojë e aksidentit 16 persona mbetën të vdekur. Ndërkohë u plagpsën dhe 19 persona të tjerë.

Aobusi po shkonte për në Khartoum nga Fasher, kryeqyteti provincial i provincës Veriore Darfur, tha policia.

Në vendngjarje kanë mbërritur autoambulancat për të transportuar të plagosurit në spitalin e Omdurmanit, ndërsa të vdekurit janë dërguar në morg.

Deri më tani nuk dihet shkaku i aksidentit.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?