English

Azgan Haklaj: Ja kur do të rikthehet Lulzim Basha!

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Azgan Haklaj tha në një intervistë për Euronews Albania se Lulzim Basha nuk është rikthyer, vetëm po vazhdon misionin që la përgjysmë.

- Advertisement -

Kjo sipas tij, pasi pas dorëheqjes nga kreu i PD 1 vit më parë ai priste që edhe Berisha të bënte të njëjtën gjë, të cilën ai nuk e bëri edhe pas humbjes në zgjedhjet e fundit.

“Pas analizës së situatës, Alibeaj dha dorëheqjen, akt burrërie por unë e kam kritikuar për mënyrën si e dha, duhet të mblidhte kryesinë. Është rasti i dytë; dha dorëheqjen Basha me shpresën se do e bënte Berisha që nuk e bëri. Ai thotë se jap dhe thotë që Rama ka çuar 680 mijë zarfe. Në këtë situatë Basha doli të vazhdonte misionin e lënë përgjysmë. Shpalli një doktrinë pasi 300 mijë vetë kanë bojkotuar. Kjo doktrinë çliron PD nga autoritarizmi politik. Basha nuk është rikthyer, vazhdoi misionin, është deputet i PD”, tha Haklaj.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?