Balla zbulon pritshmëritë për qarkun e Fierit: Të gjitha bashkitë mbi 60%

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Drejtuesi politik i qarkut të Fierit, Taulant Balla, ka komentuar përmes një deklaratë për media pritshmëritë e PS-së në këtë qark.

Balla tha se objektivi i Partisë Socialiste është që pavarësisht pjesëmarrjes më të ulët se vitet e tjera, të ruhet mesatarja e votave historike.

Balla theksoi se fitorja në bashkitë e këtij qarku pritet të jetë mbi 60%.

- Advertisement -

“Ju e dini që objektivi jonë është të kthehemi në 10 me 6 në vitin 2025. Pjesëmarrja ka variuar në të gjitha bashkitë. Në Lushnjë pjesëmarrja është më e lartë se sa një vit më parë, por më e ulët se mesatarja ndër vite. Pjesëmarrja në Fier është më e ulët.

Pritshmëria jonë për votat e Partisë Socialiste është për një rezultat historik, gjithçka mbi 60%. Secila nga partitë shqetësohet për votat e veta historike. Unë dua t’iu them që brenda kësaj pjesëmarrjeje ne do të konfirmojmë votat tona në Fier, thjesht do të thellohet rezultati. Ne pretendojmë të marrim një mesatare të votës historike edhe në këto kushte pjesëmarrjeje. E vërteta është që presim një rezultat shumë të mirë”, tha Balla.

LEXO GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tuma e Kamenicës, vizitorët e huaj të mahnitur nga historia

Sitet arkeologjike në Shqipëri po thithin gjithmonë e më shumë turistë, kryesisht të huaj. Një ndër to është Tuma e Kamenicës, e cila është...

Meta: Dënoj deklaratat e Ramës dhe paralelizmat me Donbasin

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka dënuar deklaratën e kryeministrit Rama dhe "paralelizmat që ai bën për Veriun e Kosovës me situatën...

Balla përgëzon megaoperacionin: Zbardhëm 16 ngjarje të rënda kriminale

Ministri i Brendshëm Taulant Balla përgëzoi Policinë e Shtetit për suksesin e arritur në kuadër të megaoperacionit të koduar “Never_Forget” përmes një postimi në...

TË FUNDIT

Tuma e Kamenicës, vizitorët e huaj të mahnitur nga historia

Sitet arkeologjike në Shqipëri po thithin gjithmonë e më shumë turistë, kryesisht të huaj. Një ndër to është Tuma e Kamenicës, e cila është...

Meta: Dënoj deklaratat e Ramës dhe paralelizmat me Donbasin

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka dënuar deklaratën e kryeministrit Rama dhe "paralelizmat që ai bën për Veriun e Kosovës me situatën...

Balla përgëzon megaoperacionin: Zbardhëm 16 ngjarje të rënda kriminale

Ministri i Brendshëm Taulant Balla përgëzoi Policinë e Shtetit për suksesin e arritur në kuadër të megaoperacionit të koduar “Never_Forget” përmes një postimi në...

Man City eliminohet nga Kupa, fitore për Liverpool dhe ekipet e Lond

Humbja e parë sezonale e Manchester Cityt i ka kushtuar eliminimin nga kupa e ligës, ndërsa përballja me Newcastlen u mbyll në shifrat 1-0. Goli...

Ujqit rikthehen në Europën Perëndimore, po sulmojnë bagëtitë

Ujqërit janë kthyer në Belgjikë dhe prania e tyre në rritje po krijon tensione me fermerët. Këto foto janë bërë me kamera të jetës...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×