English

Kulluri ironizon Bardhin: U përqafua me shokët dhe shoqet socialistë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Ervin Kulluri foli në lidhje me situatën në PD dhe marrëveshjen mes Gazment Bardhir dhe opozitës për komisionet hetimore.

- Advertisement -

Mes tjerash ai theksoi se  i kanë mbështetur komisionet në princip, por nuk mbështesin pazaret që bëhen në emër të komisioneve.

Kulluri nuk ka kursyer as ironitë për Gazment Bardhin.

“Kjo pjesë e opozitës mori vetëm një Komision, pasi për çështjen e sterilizimit Beqaj dhe 8 persona të tjerë janë marrë nën akuzë. Komisioni i TIMS është më i parëndësishmi. Unë do thosha që ka një produkt serioz nëse do të kishte një komision hetimor për çështjen e portit të Durrësit, për McGonigal. Ne i kemi mbështetur komisionet në princip, por nuk mbështesim dot pazaret që bëhen në emër të komisioneve. Duhet të kemi parasysh që ndryshimet që ka bërë mazhoranca në ligjet për komisionet hetimore, u bë shkak që kjo palë ta çonte në Gjykatë Kushtetuese. Më pëlqejnë shumë këto pamjet e Gaz Bardhit me shokët dhe shoqet socialistë. E gjitha është fake.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?