English

BE-ja dënon ashpër sulmin në Iran ku u vranë më shumë se 103 persona

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Bashkimi Europian ka dënuar me tone të ashpra sulmin e kësaj të mërkure në qytetin Kerman në Iran ku mbetën të vrarë më shumë se 103 persona, pas shpërthimit të dy bombave.

- Advertisement -

BE shpreh solidaritetin e saj me popullin iranian.

Ky akt terrori shkaktoi një numër tronditës të vdekjeve dhe të plagosurve në mesin e civilëve. Mendimet tona tani janë me viktimat dhe familjet e tyre. Ata që janë përgjegjës duhet të mbahen përgjegjës për veprimet e tyre.” Kjo është deklaruar nga një zëdhënës i Shërbimit të Veprimit të Jashtëm të BE-së.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?