English

“Bëjmë tifo për Shqipërinë”, ambasada amerikane uron kualifikimin në Euro 2024

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ambasada amerikane ka uruar Shqipërinë për kualifikimin në Euro 2024.

- Advertisement -

“Urime Shqipërisë për kualifikimin në Euro 2024! Ambasada amerikane në Tiranë bën tifo për Shqipërinë! Forca,” – thuhet në postimin në rrjetin social X.

Shqipëria përfundoi ndeshjen në Krishinau, përballë Moldavisë me rezultatin 1-1, që e çon automatikisht në Euro 2024 në Gjermani.

Tashmë Kombëtares i ka ngelur dhe ndeshja me Ishujt Faroe, rezultati i së cilës do të shërbejë si statistikë dhe për të ruajtur pikët për kreun e grupit. Aktualisht vendi ynë renditet i pari në grupin E.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?