“Bënte shpesh xhiro”- Si 15-vjeçari shkaktoi aksidentin e rëndë në Poliçan

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Korrespondenti i Euronews Albania, Grisel Zenuni tregoi detaje nga aksidenti tragjik mbrëmjen e së mërkurës në hyrje të qytetit te Poliçanit.

Një 17-vjeçar ka humbur jetën dhe 3 të tjerë janë plagosur. Një nga vajzat e mitura është nisur me urgjencë në Spitalin e Traumës në Tiranë, ndërsa drejtuesi i mjetit 15-vjeçar është larguar nga spitali sepse gjendja e tij ishte e qëndrueshme.

“Kjo është diçka që ka ndodhur edhe më parë. 15-vjeçari shpesh merrte makinën e familjarëve dhe bënte xhiro në rrugët dytësore të fshatit. Rruga ku ka ndodhur aksidenti është dytësore, një kalimshe, është e pamundur që të shkëmbehen dy makina. Në vendin e aksidentit absolutisht nuk ka pasur ndriçim. Besoj kjo do të jetë një nga shkaqet kryesore të aksidentit sepse përveç faktit që nuk kishte ndriçim dhe sapo ishte errur, në atë rrugë ishte kalim vetëm për një makinë,” – u shpreh Zenuni.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

SHBA: Ekstremistëve izraelitë në Bregun Perëndimor do t’iu ndalohet hyrja në Amerikë

Departamenti amerikan i Shtetit ka marrë një vendim të rrallë ndëshkimor ndaj Izraelit, pasi tha të martën se do t’ua ndalojë hyrjen në Amerikë...

“Ne nuk jemi fallxhorë”- Çoçoli: Ja pse shqiptarët nuk humbasin nga rënia e euros

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli, është shprehur se shqiptarët nuk kanë humbje nga rënia e euros, sepse kryesisht i kanë të ardhurat në lek. Komentet...

Vëllai i Liridona Ademaj ndan mesazhin: Fushata jonë për drejtësi fillon tani

Vëllai i Liridona Ademaj ka reaguar me anë të një statusi në Facebook, lidhur me protestën e mbajtur këtë të martë për të ndjerën. Vrasja...

TË FUNDIT

SHBA: Ekstremistëve izraelitë në Bregun Perëndimor do t’iu ndalohet hyrja në Amerikë

Departamenti amerikan i Shtetit ka marrë një vendim të rrallë ndëshkimor ndaj Izraelit, pasi tha të martën se do t’ua ndalojë hyrjen në Amerikë...

“Ne nuk jemi fallxhorë”- Çoçoli: Ja pse shqiptarët nuk humbasin nga rënia e euros

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli, është shprehur se shqiptarët nuk kanë humbje nga rënia e euros, sepse kryesisht i kanë të ardhurat në lek. Komentet...

Vëllai i Liridona Ademaj ndan mesazhin: Fushata jonë për drejtësi fillon tani

Vëllai i Liridona Ademaj ka reaguar me anë të një statusi në Facebook, lidhur me protestën e mbajtur këtë të martë për të ndjerën. Vrasja...

“Rënia e euros nuk është e stisur”- Shkodra: Si po përfiton qeveria nga ky fenomen

Kreu i shoqatës së prodhuesve, Arben Shkodra, është shprehur se rënia e euros nuk është një fenomen i prodhuar artificialisht nga ana e qeverisë. Komentet...

Arrestohet Ljupço Pallço, akuzohet për vrasjen e 14-vjeçares dhe të moshuarit në RMV

Është arrestuar Ljupço Palevski-Pallço, i cili dyshohet për rrëmbimin dhe ekzekutimin e Vanja Gjorçevskës 14-vjeçare dhe Pançe Zhezovskit 74-vjeçar. Duke falënderuar shtetin turk për bashkëpunimin,...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×