Benzema do t’i mungojë Francës në ndeshjen e parë të Kampionatit Botëror

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Karim Benzema thuhet se është në dyshim për ndeshjen hapëse të Francës në Kupën e Botës kundër Australisë në Katar për shkak të lodhjes muskulore në kofshën e majtë.

Benzema, 34 vjeç, ka munguar në tre ndeshjet e fundit të La Liga-s, por ai luajtur 12 herë këtë sezon, ndërsa ka realizuar gjashtë gola dhe një asistim në të gjitha garat.

Megjithatë, sipas “Get French Football News”, stafi i kombëtares franceze nuk beson se Benzema do të jetë i gatshëm në kohë për të filluar nga minuta e parë në ndeshjen kundër Australisë në Kupën e Botës, shkruan KosovaPress.

- Advertisement -

Trajnerit të Francës Didier Deschamps i mungojnë tashmë lojtarët kryesorë për si N’Golo Kante dhe Paul Pogba.

Fituesi i Topit të Artë ka 37 gola në 97 ndeshje për vendin e tij, por ai nuk ishte aty kur Franca ngriti Kupën e dytë të Botës në vitin 2018.

Benzema kishte munguar për gjashtë vite nga ekipi kombëtar për shkak të përfshirjes së tij në një skandal seksual.

Franca e nis fushatën e saj në Kupën e Botës kundër Australisë më 22 nëntor, përpara se të përballet me Danimarkën dhe më pas me Tunizinë në Grupin D.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Bisedova me Mira Muratin”- Rama: Përafrimi i legjislacionit me BE bëhet me ChatGPT

Kryeministri Edi Rama tregoi gjatë fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste se si legjislacioni me BE do të bëhet në sajë të...

“Negociatat”/Rama: S’tërhiqemi për çështjen “Beleri” edhe sikur Greqia të vërë veton

Kryeministri Edi Rama u shpreh se Shqipëria nuk do të ndryshojë qëndrim për çështjen e arrestimit të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Belerit,...

Të shtëna me armë zjarri në Shkodër, plagoset një person

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur pasditen e kësaj të premteje në fshatin Guci të Shkodrës. Nga informacionet paraprake bëhet me dije se i...

TË FUNDIT

“Bisedova me Mira Muratin”- Rama: Përafrimi i legjislacionit me BE bëhet me ChatGPT

Kryeministri Edi Rama tregoi gjatë fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste se si legjislacioni me BE do të bëhet në sajë të...

“Negociatat”/Rama: S’tërhiqemi për çështjen “Beleri” edhe sikur Greqia të vërë veton

Kryeministri Edi Rama u shpreh se Shqipëria nuk do të ndryshojë qëndrim për çështjen e arrestimit të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Belerit,...

Të shtëna me armë zjarri në Shkodër, plagoset një person

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur pasditen e kësaj të premteje në fshatin Guci të Shkodrës. Nga informacionet paraprake bëhet me dije se i...

“T’i vënë gishtin kokës”, Rama: Nëse PS ndalon, progresi në rrezik serioz

Kryeministri Edi Rama në fjalën e mbajtur gjatë Kongresit të PS tha se qëllimi i forcës politike që ai drejton është të garantojë progres...

“Kaluam 3 kriza”, Rama: Po mos të ishte për PS-në do ishim kthyer në vitin 1997

Kryeministri Edi Rama tha gjatë fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste se Shqipëria kaloi 3 furtuna, tërmetin, pandeminë dhe krizën e çmimeve...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×