Berisha: Veprimtaria Rama-McGonigal ka degëzime të mëdha në Tiranë e Durrës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i PD-së Sali Berisha në fjalën e tij në Kuvend ku po mbahet mocion me debat me kryeministrin Rama, tha se veprimtaria e tij së bashku me zyrtarin e FBI-së ka degëzime në Tiranë dhe Durrës.

Ai tha ndër të tjera se Shqipëria nuk mund të kapërcejë këtë problem të tmerrshëm të krijuar nga një njeri që nuk ka asnjë ligj, normë apo Kushtetutë përveç interesave të tij personale.

“Po lexoj një nen të rregullores dhe po e shkelni me këmbë një nen të Kushtetutës të Shqipërisë, që detyron parlamentin të ngrejë komisionet hetimore pasi firmosin një e katërta e deputetëve.  Deputetët po ushtrojnë të drejtën e tyre kushtetuese për një nga aferat më tronditëse të kohës, implikimin direkt të kreut tuaj në rekrutimin, korruptimin e kryeagjentit të FBI si vrasës me pagesë kundër opozitës shqiptare Veprimtaria Rama-McGonigal, antiligjore në të dy vendet, ka degëzime shumë të mëdha në Tiranë.

- Advertisement -

Janë një seri çështjesh që duhet të marrin përgjigje nga komisioni hetimor parlamentar.  Kurrë Shqipëria nuk mund të kapërcejë këtë problem të tmerrshëm të krijuar nga një njeri që nuk ka asnjë ligj, normë apo Kushtetutë përveç interesave të tij personale. Kemi të bëjmë me një nga aktet më antikushtetuese, ku përdoren të gjitha mjetet për shkatërrimin e opozitës. Kemi të bëjmë me një grup mafioz që përdori pushtetin e FBI dhe të qeverisë për të gjobitur biznesmenë në rrugët e Tiranës dhe Durrësit”- tha Berisha.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Girona e pamposhtur në Spanjë, merr kryesimin e kampionatit

Kampionati spanjoll ka një udhëheqëse të re dhe ajo është Girona e cila në 7 javë të luajtura ka grumbulluar 19 pikë. Edhe në...

U përfshi në vrasjen e biznesmenit, ky është 32-vjeçari i arrestuar (FOTO)

Euronews Albania ka siguruar foton e Erisiano Abedini i cili është arrestuar në kuadër të megaoperacionit “Never Forget”. Erisiano Abedini, 32 vjeç, akuzohet si autorë...

Humbën 10% të masën në 2 vite, çfarë po ndodh në akullnajat zviceriane?

Akullnajat zvicerane kanë përjetuar humbje ekstreme të masës rreth 10% në dy vjetët e fundit, ka thënë Komisioni Zviceran për Vëzhgim të Kriosferës, me...

TË FUNDIT

Girona e pamposhtur në Spanjë, merr kryesimin e kampionatit

Kampionati spanjoll ka një udhëheqëse të re dhe ajo është Girona e cila në 7 javë të luajtura ka grumbulluar 19 pikë. Edhe në...

U përfshi në vrasjen e biznesmenit, ky është 32-vjeçari i arrestuar (FOTO)

Euronews Albania ka siguruar foton e Erisiano Abedini i cili është arrestuar në kuadër të megaoperacionit “Never Forget”. Erisiano Abedini, 32 vjeç, akuzohet si autorë...

Humbën 10% të masën në 2 vite, çfarë po ndodh në akullnajat zviceriane?

Akullnajat zvicerane kanë përjetuar humbje ekstreme të masës rreth 10% në dy vjetët e fundit, ka thënë Komisioni Zviceran për Vëzhgim të Kriosferës, me...

Shpërdoroi fondet për sportin, arrestohet ish-nënkryetari i bashkisë Librazhd

Policia e Elbasanit ka arrestuar këtë të enjte ish-nënkryetarin e bashkisë Librizhad, Andri Çota, një person i shpallur në kërkim për "Shpërdorim detyre". Gjykata e...

Emrat| Presidenti Begaj dekreton lirimet dhe emërimet e ambasadorëve

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj me propozim të Kryeministrit, ka dekretuar lirimet e 3 ambasadorëve dhe emërimet e 5 të tjerëve. Emrat e ambasadorëve të...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×