Biden do të vizitojë Poloninë në prag të 1-vjetorit të luftës Rusi-Ukrainë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti Joe Biden do të mbajë të martën një fjalim në Poloni, ku do të përsërisë angazhimin e Shteteve të Bashkuara për të mbështetur Ukrainën për sa kohë që do të nevojitet.

Fjalimi presidentit mbahet vetëm pak ditë para përvjetorit të parë të sulmit rus në Ukrainë, shkruan VOA.

Biden do ta mbajë këtë fjalim edhe pse ka një zbehje të mbështetjes nga ana e republikanëve për Kievin, por edhe një zbutje të mbështetjes së përgjithshme mes popullatës amerikane që po i mëshon nevojës për arritjen e paqes sa më shpejt të jetë e mundur.

- Advertisement -

Shtëpia e Bardhë thotë se nuk ka plane që zoti Biden të vizitojë Ukrainën, apo që gjatë këtij udhëtimi të takohet me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky, por vëzhguesit thonë se ekziston mundësia që ata të takohen në Poloni.

Herën e fundit ata janë takuar në dhjetor kur Zelensky bëri një vizitë të paparalajmëruar në Uashington.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Caktoi fituesin në zgjedhje, KAS merr vendimin për kutinë e burgut të Rrogozhinës

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ ka rrëzuar kërkesën e koalicionit "Bashkë Fitojmë" për të mos përfshirë në tabelën përmbledhëse të rezultateve kutinë...

Abdixhiku: Situata shqetësuese dhe e paqartë në Kosovë, thirrja për Kurtin e Osmanin

Ditën e sotme të dërguarit e SHBA dhe BE, Gabriel Escobar dhe Miroslav Lajçak kanë zhvilluar takim me krerët e opozitës në Kosovë. Kreu i LDK-së...

Deputetët e opozitës po bëjnë pazare për postin! Ja çfarë zbulon gazetari

Gazetari Bledar Deda ishte këtë të martë i ftuar në Euronews Albania për të folur rreth situatës pas zgjedhore në Partinë Demokratike dhe grupimin...

TË FUNDIT

Caktoi fituesin në zgjedhje, KAS merr vendimin për kutinë e burgut të Rrogozhinës

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ ka rrëzuar kërkesën e koalicionit "Bashkë Fitojmë" për të mos përfshirë në tabelën përmbledhëse të rezultateve kutinë...

Abdixhiku: Situata shqetësuese dhe e paqartë në Kosovë, thirrja për Kurtin e Osmanin

Ditën e sotme të dërguarit e SHBA dhe BE, Gabriel Escobar dhe Miroslav Lajçak kanë zhvilluar takim me krerët e opozitës në Kosovë. Kreu i LDK-së...

Deputetët e opozitës po bëjnë pazare për postin! Ja çfarë zbulon gazetari

Gazetari Bledar Deda ishte këtë të martë i ftuar në Euronews Albania për të folur rreth situatës pas zgjedhore në Partinë Demokratike dhe grupimin...

Asgjësohen 285 bimë kanabis në Krujë, arrestohet 1 person, në kërkim djali i tij

Një person është arrestuar në Krujë dhe djali i tij është shpallur në kërkim, pasi në banesën e tij në Nikël të Krujës kishin...

Eksperti zbardh planet e Vuçiç për veriun e Kosovës

Analisti Drizan Shala, foli në lidhje me situatën e tensionuar në Veri të Kosovës, duke thënë se 700 pjesëtarët e NATO-së dhe të KFOR...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×