Biden i gatshëm të flasë me Putinin nëse ai vërtet dëshiron t’i japë fund luftës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti i SHBA Joe Biden ka thënë se do të ishte i gatshëm të takonte Vladimir Putinin e Rusisë, nëse ky i fundit do të ishte i gatshëm për t’i dhënë fund luftës.

Duke iu drejtuar gazetarëve së bashku me presidentin francez Emmanuel Macron, ai theksoi se Putin nuk e kishte bërë ende këtë.

Të dy liderët theksuan se do të vazhdojnë të qëndrojnë kundër luftës së Rusisë.

- Advertisement -

Udhëheqësi francez e bëri të qartë se ata kurrë nuk do t’i kërkonin Ukrainës të bënte një kompromis që e konsideronte të papranueshëm.

Ndërkohë, një zyrtar i lartë ukrainas tha se rreth 13,000 ushtarë të saj ishin vrarë që nga fillimi i pushtimit rus më 24 shkurt.

As Ukraina dhe as Rusia nuk priren të nxjerrin shifra për viktimat, dhe deklaratat e këshilltarit presidencial Mykhailo Podolyak nuk janë konfirmuar nga ushtria ukrainase.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“McGonigal”, NYT: S’ka tregues për lidhje me rusët, në pikëpyetje akuza e 225 mijë $

Media prestigjioze amerikane, New York Times në një artikull të publikuar së fundmi, shkruan se nuk ka asnjë tregues që të provojë se ish-zyrtari i...

Mashtroi si viktimë prostitucioni për të shkuar në Angli, arrestohet e reja në Rinas

Policia Kufitare e Rinasit ka vënë në pranga një 24-vjeçare shqiptare që tentoi të kalonte kufirin, me dokumente të falsifikuara, me qëllim kërkimin e...

Çështje të reja në SPAK? Spahiu bën parashikimin: I pari politikan që arrestohet…

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se çështjet e hapura në një javë të vetme në SPAK janë ndikim i...

TË FUNDIT

“McGonigal”, NYT: S’ka tregues për lidhje me rusët, në pikëpyetje akuza e 225 mijë $

Media prestigjioze amerikane, New York Times në një artikull të publikuar së fundmi, shkruan se nuk ka asnjë tregues që të provojë se ish-zyrtari i...

Mashtroi si viktimë prostitucioni për të shkuar në Angli, arrestohet e reja në Rinas

Policia Kufitare e Rinasit ka vënë në pranga një 24-vjeçare shqiptare që tentoi të kalonte kufirin, me dokumente të falsifikuara, me qëllim kërkimin e...

Çështje të reja në SPAK? Spahiu bën parashikimin: I pari politikan që arrestohet…

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se çështjet e hapura në një javë të vetme në SPAK janë ndikim i...

Rrezikojnë përditë jetën! Banorët në unazën jugore të Elbasanit ngrihen në protestë

Unaza jugore e Elbasani që është njëkohësisht segmenti kyç që bën kalimin në drejtim të juglindjes së Shqipërisë është bllokuar nga banorë të zonës. Bllokimi...

Shpërndante kokainë në Tiranë, arrestohet Erald Shullazi

Policia e Tiranës ka arrestuar një të ri në kuadër të operacionit të koduar “Collaboration”, pasi ky i fundit akuzohet se shpërndante kokainë në...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×