“Të sakrifikuarit” e Barcelonës nga kriza financiare, 5 lojtarë drejt largimit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Problemet financiare tek Barcelona vijojnë të mos gjejnë zgjidhje, duke i detyruar drejtuesit e klubit të ndërmarrin veprime të ndryshme. Së fundmi raportohet se disa lojtarë pritet të largohen verën e këtij viti, ndërsa dhe për sezonin e ardhshëm duhet të tregohen të kujdesshëm sa i përket veprimeve financiare.

Sipas asaj çka raporton Marca, 5 lojtarëve pritet t’u jepet dora këtë verë, mes tyre dhe mesfushori holandez Frenkie De Jong. Po ashtu dhe Balde, Christensen, Raphinha e Ansu Fati. Presidenti Joan Laporta dhe anëtarët e tjerë të bordit drejtues e dinë mirë se pavarësisht fitimit të trofeut të La Ligas, nuk mund të ketë zgjidhje të problemit të mbartur të pagave.

Krahas lojtarëve që do të largohen janë dhe ata të cilët cilësohen të paprekshëm si Leëandoëski, Gavi, Pedri apo Sergi Roberto e Araujo. Katalanasit zhvilluan një sezon deri diku pozitiv, ku janë shumë pranë fitimit të La Ligas, ndërsa dështuan që diçka të tillë të bëjnë edhe në Ligën e Kampionëve apo Europa League. Ndërkohë, sipas mediave spanjolle në përfundim të këtij sezoni do të nisë dhe restaurimi i stadiumit Camp Nou, ku për dy vitet e ardhshme, blaugranët do të luajnë në një tjetër impiant me afro 55 mijë vende.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Lejohet të dalë nga shtëpia”, zbardhet vendimi i gjykatës që liroi Saimir Tahirin

Gjykata e Elbasanit liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, duke vendosur që ta kryejë pjesën e mbetur të dënimit në shtëpi. Në vendimi...

“Saimir Tahiri u lirua të hënën”- Ish-drejtuesi i policisë bën deklaratën e fortë

Ish-drejtuesi i Policisë së Shtetit, Shemsi Prençi, ishte i ftuar këtë të premte në Euronews Albania ku foli në lidhje me lirimin nga burgu...

Flet avokati i Saimir Tahirit: E ka gruan sëmurë, do kujdeset për fëmijët

Maks Haxhia, avokati i ish-ministrit Saimir Tahiri tha në një komunikim me mediat bashkëshirtja e tij për shkak të problemeve me shëndetin, nuk mund të...

TË FUNDIT

“Lejohet të dalë nga shtëpia”, zbardhet vendimi i gjykatës që liroi Saimir Tahirin

Gjykata e Elbasanit liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, duke vendosur që ta kryejë pjesën e mbetur të dënimit në shtëpi. Në vendimi...

“Saimir Tahiri u lirua të hënën”- Ish-drejtuesi i policisë bën deklaratën e fortë

Ish-drejtuesi i Policisë së Shtetit, Shemsi Prençi, ishte i ftuar këtë të premte në Euronews Albania ku foli në lidhje me lirimin nga burgu...

Flet avokati i Saimir Tahirit: E ka gruan sëmurë, do kujdeset për fëmijët

Maks Haxhia, avokati i ish-ministrit Saimir Tahiri tha në një komunikim me mediat bashkëshirtja e tij për shkak të problemeve me shëndetin, nuk mund të...

Lirimi i Saimir Tahirit, Berisha: Urdhëri i Ramës, ultimatumit i erdhi fundi

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me lirimin nga qelia të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Gjatë një konference për media, Berisha u...

Përmbytjet në Emilia Romagna në Itali, Bashkia e Tiranës jep 100 mijë euro ndihmë

Bashkia e Tiranës, me propozim të kryebashkiakut Erion Veliaj, ka akorduar 100 mijë euro ndihmë për Rajonin e Emilia Romagnas në Itali, për lehtësimin...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×