Barcelona fiton sërish në La Liga, diferenca me Realin mbetet 9 pikë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Barcelona ka marrë një tjetër fitore në kampionat në prag të përballjes së El Clasicos ndaj Realit të Madridit, e cila luhet më 19 mars. Blaugranët triumfuan në transfertën e vështirë të Bilbaos me rezultat minimal, ndërsa vendësit e vendosën disa herë në vështirësi skuadrën e Xavit.

Goli i vetëm i përballjes erdhi nga sulmuesi Rapinha, ndërsa sistemi VAR konfirmoi pozicionin e tij, i cili ishe i rregullt. Vendësit barazuan pak minuta para fundit të sfidës me Ëilliams, ndërsa aksioni kishte nisur nga një prekje e topit me dorë nga një prej lojtarëve të Bilbaos duke e anulluar atë.

Katalanasit qëndrojnë në kuotën e 65 pikëve në krye, teksa 9 pikë më pas vijnë madrilenët e Ancelottit. Reali i Madridit konfirmon formë ne mirë që po kalon me një fitore ndaj Espanyolit, ndërsa në mesjavë pret në Bernabeu Liverpoolin në ndeshjen e kthimit të Uefa Champions League. Edhe Sevilla është kthyer tek fitorja, pas 3 ndeshjes radhazi pa triumuar, ndërsa po zhvillon një sezon aspak pozitiv.

- Advertisement -

Aktualisht kur mbeten edhe 13 javë në La Ligan spanjolle, Barcelona kryeson e qetë kampionatin, ndërsa pas saj vijnë dy ekipet e Madridit. Zonën Europë e plotësojnë Real Sociedad, Betis e Villareal.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Kosova dhe Serbia të veprojnë me maturi”, Rama: Të shtensionohet situata në kufi

Kryeministri Edi Rama i është bashkuar thirrjes së SHBA-së për shtensionim të menjëhershëm në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë. Përmes një postimi në platformën X...

Në kërkim për ekzekutimin e ish-bashkëshorten, burri vret veten me të njëjtën armë

Alfred Vefa, autori i dyshuar i vrasjes së 35 vjeçares Klodiana Vefa është gjetur i vdekur. Sipas mediave italiane, ish-bashkëshorti i gruas që u vra...

E rëndë! U copëtua nga makina e mishit, vdes para syve të vajzës shqiptarja në Greqi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Greqi. Një 50 vjeçare shqiptare në është copëtuar nga makineria e mishit në...

TË FUNDIT

“Kosova dhe Serbia të veprojnë me maturi”, Rama: Të shtensionohet situata në kufi

Kryeministri Edi Rama i është bashkuar thirrjes së SHBA-së për shtensionim të menjëhershëm në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë. Përmes një postimi në platformën X...

Në kërkim për ekzekutimin e ish-bashkëshorten, burri vret veten me të njëjtën armë

Alfred Vefa, autori i dyshuar i vrasjes së 35 vjeçares Klodiana Vefa është gjetur i vdekur. Sipas mediave italiane, ish-bashkëshorti i gruas që u vra...

E rëndë! U copëtua nga makina e mishit, vdes para syve të vajzës shqiptarja në Greqi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Greqi. Një 50 vjeçare shqiptare në është copëtuar nga makineria e mishit në...

Norvegjia mbyll kufirin për makinat e regjistruara në Rusi

Autoritetet norvegjeze njoftuan se, me përjashtime të rralla, do të mbyllin kufirin për automjetet e regjistruara në Rusi në mesnatën e 2 tetorit, gjë...

Sveçla: Do kërkojmë ekstradimin e Radoiçiç dhe terroristëve të tjerë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se autoritetet përgjegjëse, përmes partnerëve ndërkombëtarë, do të...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×