Ekskluzive/ Po shkëlqen me Rijekën, Selahi: Refuzova Belgjikën për Shqipërinë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mesfushori shqiptar, Lindon Selahi po kalon një formë të jashtëzakonshme në kampionatin kroat me skuadrën e Rijekës. 24-vjeçari është një nga emrat më të përfolur, ndërsa synon rikthimin në kombëtaren shqiptare.

Në përballjen e fundit në kampionat, Selahi arriti të shënonte një gol ndaj Varazdin, teksa skuadra e tij fitoi me rezultatin 3-1, duke u ngjitur në vendin e katërt.

Lindon Selahi ka folur ekskluzivisht për gazetarin e Euronews Albania, Enriko Gabaj ku ka rrëfyer synimet e këtij sezoni, ndërsa pika e dobët mbetet kombëtarja kuqezi.

- Advertisement -

Lindon, si po shkon ky sezon me skuadrën e Rijekës?

Ky sezon po shkon shumë mirë, sidomos në fazën e dytë të tij. Aktualisht kemi regjistruar ngjitje në tabelën e klasifikimit dhe gjendemi në vendin e katërt. Uroj që të bëjmë edhe më mirë.

Ndeshjen e fundit të kampionatit shënove, a e ke gjetur veten 100%?

Po, prej dy vitesh siç e dini unë jam titullar tek Rijeka.E ndiej veten shumë mirë në fushë, por edhe jashtë saj atmosfera është pozitive. Jam në formën time optimale.

Si duket gara e këtij viti në kampionatin kroat?

Pjesa e parë e sezonit nuk ishte më e mira e mundshme ose më saktë jo ajo që prisnim. Më tej kemi rikuperuar dhe kemio gjetur formën e duhur. Kemi pasur disa ndryshime, plot 3 trajnerë, ndërsa tashmë është krijuar stabiliteti. Po i fitojmë ndeshje dhe mendoj se jemi shumë mirë.

Jeni një nga lojtarët e përfolur për t’u thirrur në kombëtaren shqiptare, që tashmë siç e dini drejtohet nga Sylvinho, si ndiheni?

Unë jam shumë i kënaqur që puna dhe sakrifica është shpërblyer dhe tifozët e vlerësojnë pozitivisht. Më parë kam pasur mundësinë që të zgjedh përfaqësuesen e Belgjikës U21, të Kosovës apo Maqedonisë së Veriut. Unë vendosa të ndjek zemrën time, të luaj për flamurin kuqezi. Tani, gjithçka i takon trajnerit, sepse është ai që vendos.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Deputetët e opozitës po bëjnë pazare për postin! Ja çfarë zbulon gazetari

Gazetari Bledar Deda ishte këtë të martë i ftuar në Euronews Albania për të folur rreth situatës pas zgjedhore në Partinë Demokratike dhe grupimin...

Asgjësohen 285 bimë kanabis në Krujë, arrestohet 1 person, në kërkim djali i tij

Një person është arrestuar në Krujë dhe djali i tij është shpallur në kërkim, pasi në banesën e tij në Nikël të Krujës kishin...

Eksperti zbardh planet e Vuçiç për veriun e Kosovës

Analisti Drizan Shala, foli në lidhje me situatën e tensionuar në Veri të Kosovës, duke thënë se 700 pjesëtarët e NATO-së dhe të KFOR...

TË FUNDIT

Deputetët e opozitës po bëjnë pazare për postin! Ja çfarë zbulon gazetari

Gazetari Bledar Deda ishte këtë të martë i ftuar në Euronews Albania për të folur rreth situatës pas zgjedhore në Partinë Demokratike dhe grupimin...

Asgjësohen 285 bimë kanabis në Krujë, arrestohet 1 person, në kërkim djali i tij

Një person është arrestuar në Krujë dhe djali i tij është shpallur në kërkim, pasi në banesën e tij në Nikël të Krujës kishin...

Eksperti zbardh planet e Vuçiç për veriun e Kosovës

Analisti Drizan Shala, foli në lidhje me situatën e tensionuar në Veri të Kosovës, duke thënë se 700 pjesëtarët e NATO-së dhe të KFOR...

Gjykata europiane dënon Rusinë lidhur me helmimin e Navalnyt, ja gjoba që do paguajë

Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut (ECHR) e dënoi Rusinë më 6 qershor për dështimin në hetimin e duhur të helmimit të opozitarit...

Emri| Gjendet i vdekur në mes të rrugës 64-vjeçari, dyshimet e para

Një 64-vjeçar është gjetur pa shenja jete në mes të rrugës në qytetin e Maliqit. Kanë qenë familjarët e viktimës ata të cilët kanë...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×