English

Bota

I regjistruar si republikan, kush është 20-vjeçari që tentoi të vriste Donald Trump

Byroja Federale amerikane e Hetimit (FBI) ka identifikuar Thomas Matthew Crooks, 20 vjeç, nga Bethel Park i Pensilvanisë si personin e përfshirë në atentatin...

TË TJERA

TË FUNDIT

MË TË SHIKUARAT

EMISIONI ILVA NOW

MË SHUMË NGA BOTA

Zelensky u kërkon vendeve të NATO të heqin kufizimet në sulmet ndaj objektivave ruse

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, u bëri trysni liderëve të NATO-s të enjten t’i heqin të gjitha kufizimet ndaj Ukrainës në lidhje me përdorimin...

NATO| Situata e sigurisë në Kosovë nuk është stabilizuar, ka mundësi për përkeqësim

NATO-ja dhe forca e saj paqeruajtëse në Kosovë, e njohur me shkurtesën KFOR, janë “shumë të shqetësuar për situatën e sigurisë dhe mundësitë e...

Zgjedhjet për Shtëpinë e Bardhë dhe ‘Projekti 2025’

Nëse ish presidenti Donald Trump i fiton zgjedhjet e nëntorit përballë Presidentit Joe Biden, ai mund të kërkojë që të vendosë të gjithë qeverinë...

Ministri izraelit: Netanyahu duhet hetohet për sulmin terrorist të Hamasit

Ministri i Mbrojtjes i Izraelit, Yoav Gallant, bëri thirrje të enjten për një hetim shtetëror për dështimet në lidhje me sulmin e Hamasit në...