Çfarë nuk funksionoi te ‘panzerat’? Hansi Flick ‘zbërthen’ Gjermaninë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjermania zhvilloi një Kupë Bote të turpshme ku nuk mundi të përmbushte as objektivin më minimal, kalimin në fazën me eleminim direkt. Të besuarit e Hansi Flick bënë 3 ndeshje zhgënjyese, ku edhe pse arritën të gjejnë fitoren ndaj Kosta Rikës me rezultatin 4-2.

Pavarësisht gjendjes ku skuadra ndodhet, asnjë masë nuk është marrë për trajnerin 57-vjeçar, ndërkohë që Federata Gjermane e Futbollit duket se do t’i besojë atij edhe europianin e 2024-ës.

Flick ka analizuar dhe Kupën e Botës, ku sipas tij, mbrojtja çaloi pasi lojtarët nuk kishin komunikim me njëri-tjetrin. Elasticiteti i mungoi repartit defensive, i cili duhet të marrë përgjegjësinë për pësimin e golave.

- Advertisement -

Kritikat më tej kanë qenë për repartin ofensiv, ku Flick pohon: “Do të gënjeja nëse do të thosha se zhvilluam lojë pozitive në sulm. Mjaftojnë statistikat për të kuptuar se mungesa e efikasitetit para porte na ndëshkoi ta shikonim pjesën tjetër të Botërorit nga shtëpia.”

Ish-trajneri i Bajernit të Mynihut nënvizoi dhe tifozërinë gjermane, të cilët sipas tij nuk bënë dot detyrën si ata të Argjentinës, Marokut apo Kroacisë, por e braktisën skuadrën.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Naiv kush e beson” Gazeta gjermane: Vuçiç po ndjek mësimet e marra nga Millosheviçi

Gazeta prestigjioze gjermane, “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” ka publikuar një shkrim në lidhje me situatën në Veri të Kosovës të titulluar “Lojëra serbe”. Në analizën e...

Projekti i BE për komunitetin rom, Veliaj: Histori suksesi, sot jetojnë me dinjitet

Tirana është shembull suksesi për integrimin e komunitetit rom dhe atij egjiptian. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj solli shembullin e mirë të kryeqytetit në...

“Kult Art” gjallëron Gjirokastrën, prezantohen punimet e 50 artizanëve

Ditët e trashëgimisë kulturore kanë gjallëruar Gjirokastrën gjatë fundjavës, duke tërhequr edhe turistë, të cilët në këto ditë vjeshte vazhdojnë të vizitojnë qytetin e...

TË FUNDIT

“Naiv kush e beson” Gazeta gjermane: Vuçiç po ndjek mësimet e marra nga Millosheviçi

Gazeta prestigjioze gjermane, “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” ka publikuar një shkrim në lidhje me situatën në Veri të Kosovës të titulluar “Lojëra serbe”. Në analizën e...

Projekti i BE për komunitetin rom, Veliaj: Histori suksesi, sot jetojnë me dinjitet

Tirana është shembull suksesi për integrimin e komunitetit rom dhe atij egjiptian. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj solli shembullin e mirë të kryeqytetit në...

“Kult Art” gjallëron Gjirokastrën, prezantohen punimet e 50 artizanëve

Ditët e trashëgimisë kulturore kanë gjallëruar Gjirokastrën gjatë fundjavës, duke tërhequr edhe turistë, të cilët në këto ditë vjeshte vazhdojnë të vizitojnë qytetin e...

Deputetja britanike: Të krijohet një aleancë e re SHBA-Britani-Kosovë

Nga Alicia Kearns, ligjvënëse britanike Mosndëshkimi ngjall përbuzje për sundimin e ligjit dhe rendit. Ne po e shohim këtë në Ballkan, ku sulmet e organizuara...

Përfundon autopsia e serbëve të vrarë në Banjskë, familjarët tërheqin trupat

Në Institutin për Mjekësisë Ligjore në Prishtinë është bërë autopsia e trupave të tre serbëve të vrarë në sulmin e armatosur ndaj policisë së Kosovës...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×