Çfarë u gjet në banesën e Trump, zbulon FBI-ja

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dëshmia për kontrollin e banesës së ish presidentit të SHBA-së, Donald Trump është publikuar.

Në dëshmi thuhet se janë gjetur 184 dokumente të klasifikuara. 67 dokumente kanë qenë me shenjës konfidenciale, 92 të tjera Sekret dhe 25 Top Sekret.

FBI beson se dokumentet janë ruajtur në vende të paautorizuara. Nga kontrolli rezulton se mund të ketë të dhëna për pengim të drejtësisë.

- Advertisement -

Byroja Federale e Hetimeve thotë në deklaratën e betimit se Trump fshehu informacione sekrete të mbrojtjes dhe inteligjencës në shtëpinë e tij.

Hetimi kishte për qëllim të mbulonte: si u hoqën dokumentet me shenja të klasifikuara nga Shtëpia e Bardhë dhe u përfunduan në Mar-a-Lago, nëse ato ishin ruajtur në zona të pronës të miratuar për materiale të klasifikuara, nëse të dhënat e tjera të klasifikuara mbaheshin atje. , dhe kush ishte përgjegjës. 

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Serbia njeh së shpejti Kosovën!” Ja kur arrihet marrëveshja përfundimtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e sheh të nevojshëm krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe, por është i gatshëm për të...

Vrasja e të riut me ngjyrë nga policia rikthen protestat në SHBA

Një ditë pasi autoritetet e Memfisit publikuan videon që implikon katër oficerë policie në rrahjen brutale të një djali me ngjyrë Tire Nichols, valët e...

Donald Trump nis fushatën, mohon humbjen në 2020: Jam presidenti që mund të fitojë

Njoftimi i Donald Trump se ai do të kandidojë për president të SHBA-së në vitin 2024 nuk ishte vetëm një dëshirë apo një dredhi...

TË FUNDIT

“Serbia njeh së shpejti Kosovën!” Ja kur arrihet marrëveshja përfundimtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e sheh të nevojshëm krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe, por është i gatshëm për të...

Vrasja e të riut me ngjyrë nga policia rikthen protestat në SHBA

Një ditë pasi autoritetet e Memfisit publikuan videon që implikon katër oficerë policie në rrahjen brutale të një djali me ngjyrë Tire Nichols, valët e...

Donald Trump nis fushatën, mohon humbjen në 2020: Jam presidenti që mund të fitojë

Njoftimi i Donald Trump se ai do të kandidojë për president të SHBA-së në vitin 2024 nuk ishte vetëm një dëshirë apo një dredhi...

Izrael, protesta kundër ndryshimeve që mund të dobësojnë sistemin gjyqësor

Për të katërtën javë rresht, dhjetëra mijëra izraelitë protestuan në të gjithë vendin kundër qeverisë. Demonstruesit mbanin në duar flamuj dhe brohorisnin "Jo diktaturës" dhe "Duam demokraci". Protesta...

“McGonigal”, NYT: S’ka tregues për lidhje me rusët, në pikëpyetje akuza e 225 mijë $

Media prestigjioze amerikane, New York Times në një artikull të publikuar së fundmi, shkruan se nuk ka asnjë tregues që të provojë se ish-zyrtari i...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×