English

Debat në Komisionin e Edukimit, Kushi-Zhupës: E di mesataren tënde

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministrja e Arsimit Evis Kushi dhe deputetja e Partisë Demokratike Ina Zhupa u përplasën në një debat të ashpër në Komisionin e Edukimit.

- Advertisement -

Teksa Zhupa e pyeti ministren lidhur me mbylljen e shkollave turke në vend, diskutimi kaloi në planin personal pasi deputetja e PD po ndërhynte nga vendi në momentin që Kushi përgjigjej.

Në një moment ministrja i drejtohet Zhupës duke e thënë se e njeh mirë, madje ja di edhe mesataren.

“Thuaj, thuaje, – ju përgjigj Zhupa, – kam mbaruar me medalje ari unë”.

Deputetja e PD u largua nga komisioni pas këtij debati ndërsa ministrja i kujtoi se ka detyrimin të rrijë të dëgjojë përgjigjen e saj për pyetjet që i bëri.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?