English

Dëbora mbulon Europën| Probleme në Francë, në Belgjikë trashësia 11 cm

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Fillimi i vitit 2024 në Evropë mund të karakterizohet nga moti kaotik. Në Paris dhe rrethina ka pasur 4 centimetra borë dhe niveli i alarmit ka qenë në ngjyrën portokalli. Moti ka shkaktuar probleme të shumta në trafik.

- Advertisement -

Edhe në Belgjikën fqinje, mjetet motorike përjetuan probleme në qarkullim, me trafikun që ishte tërësisht i çakorduar.

Shumë akse rrugore ishin jofunksionale. Rrugët në Valonia ishin nën alarmin e kuq për shkak të dëborës së dendur.

Në zona të ndryshme të rajonit, bora arriti deri në 11 centimetra trashësi, duke u bërë më e dendura në 11 vitet e fundit.

Në të njëjtën kohë, shtresa me dëborë, që mbuloi fusha dhe monumentet e qyteteve, u dhuroi banorëve edhe një pamje të bukur.

Norvegjia ndërkohë është e mësuar me dëborën. Atje, pjesëtarë të kombëtares së volejbollit të plazheve zhvilluan një seancë stërvitore në dëborë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?