Dimër i vështirë për Ukrainën, Rusia vijon sulmet ndaj infrastrukturës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pas çlirimit, qyteti i Khersonit vuan nga bombardimet e artilerisë ruse që godasin ndërtesat dhe infrastrukturën.

Afërsia me vijën e parë të luftës e bën më të vështirë përpjekjen për të rifituar normalitetin, veçanërisht kur mungojnë shërbimet bazë. Dhe dimri tashmë ka mbërritur.

“Armiku shpreson shumë të përdorë dimrin kundër nesh. Ne duhet të bëjmë gjithçka për të mbijetuar këtë dimër, sado i vështirë të jetë. Ngrihuni dhe ne do të qëndrojmë. Për ta përballuar këtë dimri duhet të durojmë gjithçka. Rusia ka ende raketa dhe  avantazh në artileri,  por ne kemi diçka që pushtuesi nuk e ka dhe nuk do ta ketë. Ne mbrojmë shtëpinë tonë dhe kjo na jep motivimin më të fortë”, thotë një banor i Khersonit.

- Advertisement -

Qytetarët nuk e ulin moralin, sidomos kur sheh se ushtarët nuk po dorëzohen.

Në të gjithë Ukrainën, energjia elektrike është me ndërprerje dhe furnizimet e tjera janë në mungesë, por kudo njerëzit po përpiqen të kenë një jetë normale sikur të mos kishte luftë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

TË FUNDIT

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

Erzen Breçani debat te ashpër me zyrtarin e policisë: I ke kontrolluar shkollat?

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani ka debat   uar me zyrtarin e policisë Gentian Mullaj në lidhje me kamerat e sigurisë. Breçani tha se sa më...

Artan Hoxha: Si e morëm vesh që Jan Prengën e rrëmbyen dhe e vranë

Gazetari Artan Hoxha tregoi se si e morën vesh që Jan Prengën e kishin rrëmbyer, vrarë dhe zhdukur. I ftuar në emisionin “Revieë” në Euroneës...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×