English

Disa qytete në SHBA shpallin gjendjen e jashtzakonshme për shkak të stuhisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shteti i Nju Jorkut së bashku me Xhorxhian, Kentakin, Misurin, Maryland, Karolinën e Veriut dhe Oklahomën kanë shpallur gjendje të jashtëzakonshme pasi në orët e ardhshme pritet që të ketë stuhi të forta që do të përfshijnë vendin.

- Advertisement -

Sipas parashikimeve temperaturat akullnajore priten të jenë -57 gradë në disa zona malore të Wyoming.

Mbi 2300 fluturime u anuluan në orën 20:30 të mbrëmjes së sotme me shqetësim të madh për miliona amerikanë që nisen për festat e Krishtlindjeve.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?