English

Disa të plagosur nga një sulm me thikë në Paris

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një person ka plagosur me thikë disa të tjerë në stacionin e trenit Gare du Nord në Paris mëngjesin e së mërkurës.

- Advertisement -

Sulmuesi është “neutralizuar shpejt” nga policia, deklaroi në Twitter ministri i Brendshëm, Gerald Darmanin, pa dhënë detaje të tjera, shkruan Reuters.

Sulmi ndodhi në orën 06:40 brenda stacionit të trenit, i cili është një prej më të frekuentuara në Evropë dhe është një linjë e rëndësishme që lidh Parisin, Londrën dhe veriun e Evropës.

Policia ka rrethuar vendin e ngjarjes dhe se trenat janë duke operuar normalisht.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?