pogradec

5 mijë lekë shpërblim, pensionistët në Korçë dhe Pogradec të pakënaqur: Nuk na del

Teksa prej dy ditësh shpërblimi i fundvitit po shpërndahet, në juglindje të vendit, në Korçë pensionistët shprehen të pakënaqur me shifrën...

Mbulohet nga mjegulla aksi Korçë-Pogradec, situata e qarkullimit në rrugë

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, në segmente të caktuara të aksit Korçë-Pogradec ka pasur mjegull. Më e dendur ka...

Makina përplas motorin në Pogradec-Qafë Thanë, shoqërohet drejtuesi

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë mëngjesin e kësaj të martë. Ngjarja ka ndodhur pranë fshatit Buqezë kur një...

Sherr mes të miturve në Pogradec, dëmtohen në fytyrë dhe trup 2 prej tyre

Një sherr raportohet të ketë ndodhur midis dy të miturve brenda ambienteve të shkollës së mesme të Bucimasit në Pogradec. Sipas burimeve...

36 vite pas ndarjes nga jeta, një muze për Lasgush Poradecin 

36 vite pas vdekjes së tij, poeti i mirënjohur pogradecar Lasgush Poradeci, nuk ka një muze të dedikuar në qytetin e...

“33 shkolla të reja”- Rama nga Pogradeci: Do të vijojmë të rrisim pagat e mësuesve

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës së tij në Pogradec u ndal për të parë nga afër ambientet e dy shkollave të...

“I afrohemi 10 mln turistëve”, Rama: Ka lindur një industri e mirëfilltë

Nga Pogradeci, ku drejtoi Asamblenë e Zgjeruar të Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama e cilësoi një histori suksesi vitin 2023 sa...

Përplasen dy makina në Pogradec, plagosen tre persona

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor “Pogradec-Qafë Thanë” ku tre persona kanë mbetur të plagosur. Policia bën me dije se pranë...

Pasojat nga stuhia, 24 orët e fundit në Pogradec

Në 24 orët e fundit ka pasur reshje me intensitet të ulët dhe mesatar në të gjithë territorin e bashkisë Pogradec. Në...

Vinin baste në një lokal në Pogradec, arrestohen 2 persona

Pronari i një lokali në Pogradec ku zhvilloheshin lojëra fati është arrestuar. Për këtë rast ka rënë në pranga dhe një...

Pogradec/ Pak para stuhisë së shiut, qielli zbardhet nga shkarkimet e rrufeve

Qyteti i Pogradecit është përfshirë të premten nga stuhia si pjesa më e madhe e vendit, e shoqëruar edhe me erë...

Aksident me dy të lënduar në aksin rrugor Qafë Thanë – Pogradec

Një aksident ka ndodhur të hënën në afërsi të fshatit Pojskë. Një mjet është përplasur kokë me kokë me një fugon...

Digjet makina e efektivit të policisë në Pogradec, dyshimet e para

Një mjet është përfshirë nga flakët mëngjesin e së enjtes në Pogradec. Ngjarja ka ndodhur në lagjen 3 të qytetit, ndërsa...

U zunë për ullinjtë, si ndodhi sherri mes 3 vëllezërve dhe 29-vjeçarit të plagosur

Tre vëllezër shitës në treg, në Pogradec kanë debatuar me një 29-vjeçar dhe konflikti ka degraduar në përdorimin e thikës. Ngjarja...

Sherr mes të rinjve në Pogradec, 3 vëllezër qëllojnë me thikë 29-vjeçarin

Një konflikt për motive të dobëta ka degraduar në përdorimin e thikave në Pogradec. 3 vëllezër janë konfliktuar me një 29-vjeçar të...

Hidhet nga kati i dytë 29-vjeçari në Pogradec, humb jetën rrugës për spital

Një 29-vjeçar është hedhur nga kati i dytë i banesës së tij në fshatin Trebinjë, Pogradec. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së...