stuhi

Ekspertët/ Stuhia diellore do të godasë Tokën nesër

Ditën e nesërme një stuhi e vogël gjeomagnetike e klasës G1 se do të godasë tokën. Ky paralajmërim vjen nga Administrata...

Një stuhi e fortë godet Sarajevën

Një stuhi e fortë ka goditur të shtunën pasdite Sarajevën dhe disa rrugë janë përmbytur. Reshjet e forta janë përcjellë me rrëqethje...

1 viktimë dhe disa të plagosur prej stuhive në Francë

Një grua ka humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në Francë si pasojë e stuhive që kanë përfshirë vendin, që gjithashtu kanë...

Një stuhi godet Ontarion, të paktën dy viktima

Një stuhi gati me fuqinë e një tornadoje goditi Ontarion të shtunën duke vrarë të paktën dy persona dhe duke lënë...

16 të vdekur nga stuhia ‘Eunice’ në Europë

Evropa Perëndimore përballet me një prej stuhive më të fuqishme shënuar ndër vite. Të paktën 16 persona humbën jetën për shkak të...

4 viktima në Evropën veriore prej stuhive

4 persona vdiqën prej stuhive të forta në Evropën veriore. Stuhia Malik solli kryesisht aksidente, dhe makina të bllokuara në dëborë. Një...

Qindra shoferë bllokohen në Athinë nga stuhia e dëborës

Me qindra drejtues automjetesh të bllokuar në autostrada në kryeqytetin e Greqisë, Athinë janë shpëtuar nga ndërhyrja e shpejtë. Ata u bllokun...

Stuhia e dëborës bllokon aeroportin e Stambollit

Të gjitha fluturimet në aeroportin e Stambollit ‘Istanbul Airport’ janë anuluar për shkak të një stuhie dëbore, mbrëmjen e së hënës. Stuhia...