Euronews Now Ilir Kazaferi

Euronews Now Ilir Kazaferi

Vlora Hyseni në krye të SHISH? Softa: Duhet parë arsyeja pse u shkarkua në Kosovë

Eksperti i Sigurisë dhe Rendit Fatjon Softa tha se Vlora Hyseni, e propozuar nga kryeministri Rama për kreun e ri të Shish është shkarkuar...

Elezi: Hyseni ka nënshtetësinë shqiptare, s’ka pengesë për emërimin në Shqipëri

Ish-zëvendësdrejtoresha e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Vlora Hyseni, pritet të emërohet drejtoreshë e Shërbimit Informativ të Shtetit (ShISh) shqiptar. Në lidhje me këtë...

“Alibeaj s’do marrë asnjë Bashki”, gazetari parashikon zgjedhjet për grupimet e PD

Gazetari Gëzim Saliu, i ftuar në një lidhje direkte për Euronews Albania ka treguar pritshmëritë e tij për zgjedhjet e 14 majit sa i...

Besart Logu: PD e Berishës gënjen veten, mbushin sallat kot me njerëz

Avokati Besart Logu është shprehur se Partia Demokratike e Sali Berishës gënjen veten kot në lidhje me kandidatët për kryetarë Bashkie. I ftuar në emisionin...

“I vetmi film origjinal në Oscars 2023 është…”, e zbulon Ingrid Xhaja

Ndërsa pritet që të nisë ndarja e çmimeve “Oscars 2023”, Ingrid Xhaja, ka ndarë mendimet e saj për filmat që janë të nominuar për...

Ku ka mbetur dialogu? Eksperti: Presioni amerikan ndaj Serbisë po jep rezultate

Eksperti i sigurimit Bedri Elezi u shpreh se "presioni" i Amerikës, për dialogun mes Serbisë dhe Kosovës ka filluar të japë rezultate. I ftuar në...

“Kush vjen me gomone do arrestohet”, çfarë parashikon ligji i ri britanik për azilin

Avokati Naim Hasani ka shpjeguar se çfarë përmban ligji I ri për emigrantët që shkojnë në Britani. Në  një lidhje të drejtpërdrejt për Euronews Albania,...

“Skemë e pisët e Bashës”, Gëzim Saliu: Partia nuk drejtohet me autorizim

Gazetari Gëzim Saliu e ka quajtur vendimin e KQZ-së për të njohur si kryetar të Partisë Demokratike si një skenar të parapërgatitur nga zoti...

Pedagogu: Nuk ka PD të Alibeajt. Një forcë që nuk mbledh 5 njerëz nuk është parti

Pedagogu Artan Manushaqe tha në një intervistë për Euronews Albania se me gjithë vendimin e Gjykatës së Apelit, Enkelejd Alibeaj nuk është drejtuesi i...