English

Do dyfishojmë rrogat në mjekësi, thotë Berisha

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha në një komunikim online me qytetarët u zotua se do të dyfishojnë rrogat e punonjësve të shëndetësisë.

- Advertisement -

Ai shtoi se do të garantojnë buxhet mjaftueshëm për modernizimin dhe reformimin e sistemit të shëndetësisë.

“Do bëjmë gjithçka, që mjekë të shquar shqiptarë, të rikthehen kundrejt stimujve që u takojnë. Pra, sot shërbimi shëndetësor në Tiranë, renditet në dhjetëshen e fundit në botë dhe kjo është një katastrofë e vërtetë,” – u shpreh Berisha.

Kryedemokrati pretendoi se situata në shëndetësi do të ndryshojë me shpejtësi në vitet e pushtetit të PD-së.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×