English

Do jetë Mbappe pjesë e Euro2024? Ylli francez mungon në stërvitje

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kylian Mbappe, ylli dhe kapiteni i Francës, dyshohet të jetë i dëmtuar për Euro 2024, duke munguar në stërvitjen e fundit për shkak të një virusi që ka prekur kampin francez. Mbappe, i cili e mbylli sezonin me PSG-në me një dëmtim, mungoi në një seancë stërvitore të hapur për tifozët në Paderborn, Gjermani, ku morën pjesë 4,000 tifozë.

- Advertisement -

Përveç Mbappe, edhe Kingsley Coman dhe trajneri Didier Deschamps janë prekur nga virusi, i cili po përhapet në skuadër. Ndërkohë, Mbappe u shfaq në fund të seancës për të përshëndetur tifozët dhe për të bërë foto me ta, ndërsa Deschamps tha se skuadra po merr masa paraprake për të menaxhuar ngarkesën e lojtarit pas dëmtimit që pësoi në ndeshjen e fundit përgatitore kundër Kanadasë.

Pavarësisht shqetësimeve për virusin dhe dëmtimin, pritet që Mbappe të jetë gati për ndeshjen e parë të Francës kundër Austrisë të hënën. Ndërkohë, Ousmane Dembele, i cili gjithashtu kishte vuajtur nga gripi, tha se po ndjehet më mirë dhe se skuadra do të jetë në formë të plotë pas disa ditësh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?