‘Do shkatërrojmë terroristët’, reagon Netanyahu pas sulmit ku u vranë 7 persona

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Izraelitët ndezën qirinj jashtë një sinagoge në Jerusalem, vetëm disa metra larg vendit ku një person i armatosur palestinez vrau shtatë persona, në sulmin më vdekjeprurës në qytet që nga viti 2008.

Kryeministri Netanyahu tha se reagimi i qeverisë do të jetë “i fortë,  i shpejtë dhe i saktë”.

“Kushdo që përpiqet të na lëndojë ne do ta ndalojmë dhe këdo që e ndihmon atë. Ne kemi kryer arrestime të mbështetësve, ndihmësve dhe nxitësve të terroristëve. Po rrisim forcat tona dhe po i vendosim në fronte të ndryshme.

- Advertisement -

Ne do të vulosim dhe shkatërrojmë shtëpitë e terroristëve në një procedurë të përshpejtuar, në mënyrë që të kërkojmë një çmim shtesë nga ata që mbështetën terrorizmin. Ky proces ka nisur tashmë  dhe është në vazhdim” u shpreh kryeministri.

Babë e bir  u plagosën gjatë një sulmi  me armë zjarri në lagjen Silëan të Jeruzalemit lindor. Agresori, 13-vjeçar, u qëllua me armë dhe mbeti i plagosur.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Deputeti i PD: Po më akuzojnë se dua të çoj partinë te Berisha, por ja e vërteta

Deputeti i Partisë Demokratike Lefter Gështenja tha në emisionin Now në Euronews Albania se PD duhet të ndahet një herë e mirë nga modeli...

Kreshnik Spahiu shpjegon përplasjet në PD: Kanë nisur ethet për…

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se tashmë kanë nisur ethet për të qenë deputet brenda Partisë Demokratike. Ai u shpreh se...

Gaba përplaset me deputetin: S’mund të kërkosh analizë, hanit kokoshka në fushatë

“Nuk mund të kërkojnë analizë ata që deri dje kanë ngrënë kokoshka”. Kjo deklaratë e anëtarit të kryesisë së PD, Gentjan Gaba solli përplasje mes...

TË FUNDIT

Deputeti i PD: Po më akuzojnë se dua të çoj partinë te Berisha, por ja e vërteta

Deputeti i Partisë Demokratike Lefter Gështenja tha në emisionin Now në Euronews Albania se PD duhet të ndahet një herë e mirë nga modeli...

Kreshnik Spahiu shpjegon përplasjet në PD: Kanë nisur ethet për…

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se tashmë kanë nisur ethet për të qenë deputet brenda Partisë Demokratike. Ai u shpreh se...

Gaba përplaset me deputetin: S’mund të kërkosh analizë, hanit kokoshka në fushatë

“Nuk mund të kërkojnë analizë ata që deri dje kanë ngrënë kokoshka”. Kjo deklaratë e anëtarit të kryesisë së PD, Gentjan Gaba solli përplasje mes...

Spahiu ironizon demokratët: Kur fliste Selami ju qeshnit që t’ju shihte kryetari

Juristi Kreshnik Spahiu ka ironizuar demokratët duke iu rikujtuar se kur fliste Eduard Selami, ata qeshnin për t’i rënë në sy kryetarit. “Sot Partia Demokratike...

Deputeti i PD tregon si u “ndezën gjakrat”: Ja sherri pas mbledhjes së kryesisë

Deputeti i PD, Lefter Gështenja tregoi në emisionin Now në Euronews Albania si nisi konflikti gjatë mbledhjes së kryesisë së PD që përfundoi me...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×