“Dora e zotit”- I riu rrëfen SMS-në që i shpëtoi jetën në rrënoja: U nis rastësisht

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mustafa Sami Sahin mbeti i bllokuar në shkallët e një ndërtese të shembur për 102 orë përpara se të nxirrej i gjallë nga ekipi i kërkim shpëtimit në provincën Kahramanmaras.

Ai rrëfen se mundi të shpëtonte vetëm përmes një mesazhi të çuditshëm që iu dërgua rastësisht nga telefoni kushëririt të tij.

“Deri në momentin e mesazhit, askush nuk e kishte idenë nëse isha i vdekur apo gjallë nën rrënoja, apo nëse ndodhesha diku tjetër”, thotë Sahin.

- Advertisement -

Sahin nënvizon se ai kishte shkruar shumë mesazhe por askush nuk ishte dërguar te të afërmit e tij, përveç njërit që u shkrep rastësisht nga telefoni.

“Asnjë nga mesazhet që u përpoqa t’i dërgoja nuk u dërgua. Por një SMS e çuditshme iu dërgua rastësisht kushëririt tim në Tekirdag. Mesazhi ishte vetëm një numër “8”. Nuk ishte një mesazh i qëllimtë nga ana ime”, tha Sahin për Anadolu Agency.

I bllokuar poshtë shkallëve të një ndërtese të shembur, Sahin tha se shpesh gjatë orëve që ishte nën rrënoja mendonte dhe pyeste veten nëse do të ishte më mirë të vdiste apo të qëndronte  gjallë.

LEXO GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Turistët marrin ndihmën e parë, u bllokuan në kanionet e Përmetit

Një grup me 3-5 turistë po marrin ndihmën e parë pas një bllokimi të përkohshëm në kanionet e Langaricës në Përmet. Shkak për bllokimin është...

Sveçla thirrje Serbisë: Dorëzoni 6 terroristët që po mjekohen në Novi Pazar

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, deklaroi në një konferncë për media këtë të hënë se autoritetet kanë gjetur harta dhe...

Vdekja e policit në Kosovë, nënkryetari i Listës Serbe dyshohet si pjesë e sulmuesve

Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha bëri me dije se nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiç dyshohet të ketë qenë pjesë e bandës...

TË FUNDIT

Turistët marrin ndihmën e parë, u bllokuan në kanionet e Përmetit

Një grup me 3-5 turistë po marrin ndihmën e parë pas një bllokimi të përkohshëm në kanionet e Langaricës në Përmet. Shkak për bllokimin është...

Sveçla thirrje Serbisë: Dorëzoni 6 terroristët që po mjekohen në Novi Pazar

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, deklaroi në një konferncë për media këtë të hënë se autoritetet kanë gjetur harta dhe...

Vdekja e policit në Kosovë, nënkryetari i Listës Serbe dyshohet si pjesë e sulmuesve

Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha bëri me dije se nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiç dyshohet të ketë qenë pjesë e bandës...

Putin ultimatum ministrit të Mbrojtjes: Ndalni kundërofensivën deri në tetor

Presidenti rus Vladimir Putin dëshiron që kundërofensiva ukrainase të ndalet deri në fillim të tetorit dhe ka udhëzuar ministrin rus të mbrojtjes Sergei Shoigu...

Zveçla: Plani i Vuçiç dështoi, me armët u gjetën dhe hartat e organizimit të sulmit

Ministri i Brendshëm Xhelal Zveçla ka dalë në një deklaratë për mediat ndërsa janë ekspozuar dhe armë e gjetura ditën e djeshme në Veri...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×