Drejtuesja e batalionit të grave të ISIS-it dënohet me 20 vjet burg në SHBA 

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Allison Fluck-Ekren, liderja e Batalionit Terrorist të Grave të ISIS, me origjinë nga Kansas, u dënua me 20 vjet burg në një gjykatë në Alexandria, Virxhinia për planifikimin e një sulmi shpërthyes në një kolegj në Midëestern të SHBA dhe një qendër tregtare, raportoi CBS Neës.

Fluck-Ekren, 42 vjeçe, u dënua të martën pasi pranoi në gjykatë se kishte planifikuar një sulm në një kolegj amerikan dhe duke trajnuar më shumë se 100 gra për batalionin e Shtetit Islamik (ISIS) në Siri, duke thënë se ishte penduar për veprimet e saj, raporton Reuters.

Kundër Fluk-Ekren dëshmoi edhe vajza e saj Leila Ekren, e cila tha para gjykatës se nëna e saj e keqtrajtoi dhe e rrahu atë dhe vëllezërit dhe motrat e saj gjatë kohës që jetonin me të në Siri, duke përdorur substanca kimike.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Edi Rama të mbajë premtimin! Doli me ekip si Ismail Qemali

Juristi Kreshnik Spahiu komentoi në emisionin Now në Euronews Albania raportin e DASH për korrupsionin në Shqipëri. Sipas tij, përgjegjësi i vetëm për korrupsionin në...

Gazetari: Autocensura që po shkatërron median shqiptare

Gazetari Reldar Deda tha në emisionin Now në Euronews Albania se thelbi i raportit të DASH lidhur me median është se Shqipëria ka media...

Analistët: Pagesat e ‘çmendura’, njerëzit e SPAK prishën nivelin e pagave

Gazetari Reldar Deda tha në emisionin Now në Euronews Albania se raporti i DASH për Shqipërinë  është shumë objektiv dhe tregoi se Shqipëria ka...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Edi Rama të mbajë premtimin! Doli me ekip si Ismail Qemali

Juristi Kreshnik Spahiu komentoi në emisionin Now në Euronews Albania raportin e DASH për korrupsionin në Shqipëri. Sipas tij, përgjegjësi i vetëm për korrupsionin në...

Gazetari: Autocensura që po shkatërron median shqiptare

Gazetari Reldar Deda tha në emisionin Now në Euronews Albania se thelbi i raportit të DASH lidhur me median është se Shqipëria ka media...

Analistët: Pagesat e ‘çmendura’, njerëzit e SPAK prishën nivelin e pagave

Gazetari Reldar Deda tha në emisionin Now në Euronews Albania se raporti i DASH për Shqipërinë  është shumë objektiv dhe tregoi se Shqipëria ka...

Gjendet i vdekur në hotel turisti spanjoll, dyshimet e para

Një turist spanjoll është gjetur i pajetë në dhomën e një hoteli në Karavasta, Divjakë. Sipas policisë, shtetasi spanjoll F. C., 47 vjeç, dyshohet...

A do arrestohet Ahmetaj? Juristja shpjegon çfarë po ndodh pas dyerve të SPAK

Brikena Kasmi, ish-zv.ministre e Drejtësisë tha në emisionin Now në Euronews Albania se rasti i Arben Ahmetajt është trumbetuar shumë në media, por duhet...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×