“Duhen miq si Shqipëria”, Kovaçevski: Do e mbaj mend mbështetjen në kohë të vështira

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski deklaroi për mediat pas firmosjes së marrëveshjeve me qeverinë shqiptare se dy vendet i kanë nisur tashmë negociatat dhe po ecin me ritme të shpejta drejt rrugës europiane.

“Është mirë të kemi miq si Shqipëria,” – u shpreh Kovaçevski i cili tha se vendi ynë është gjendur pranë në kohë të vështira.

“Është e qartë se mund të bëjmë shumë më tepër së bashku dhe prandaj këtë mbështetje unë do ta mbaj mend dhe do ta çmoj përgjithmonë,” – shtoi ai.

- Advertisement -

Sipas tij, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut janë shembulli që tregon se si ndërtohen fqinjësitë e mira.

Me marrëveshjet e sotme, Kovaçevski deklaroi se janë në rrugën europiane dhe konfirmuan se punojnë sistematikisht për të arritur qëllimet.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

A do ekstradohet Radoiçiç në Kosovë? Shpjegon juristi Spahiu

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se nuk ka asnjë shans që Milan Radoiçiç, i...

Opozita serbe i del në krah Kosovës, akuza të forta për Vuçiç

Politikani serb, Nikola Sanduloviç deklaroi për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se sulmi i 24 shtatorit në veri të Kosovës ishte një...

Aksident i rëndë në Itali, autobusi bie nga mbikalimi, të paktën 21 të vdekur

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar mbrëmjen e së martës në Mestre, një provincë e Venezia në Itali. Një autobus me pasagjerë doli nga...

TË FUNDIT

A do ekstradohet Radoiçiç në Kosovë? Shpjegon juristi Spahiu

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se nuk ka asnjë shans që Milan Radoiçiç, i...

Opozita serbe i del në krah Kosovës, akuza të forta për Vuçiç

Politikani serb, Nikola Sanduloviç deklaroi për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se sulmi i 24 shtatorit në veri të Kosovës ishte një...

Aksident i rëndë në Itali, autobusi bie nga mbikalimi, të paktën 21 të vdekur

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar mbrëmjen e së martës në Mestre, një provincë e Venezia në Itali. Një autobus me pasagjerë doli nga...

Shtëpia e Bardhë: Serbia ka nisur tërheqjen e trupave nga kufiri me Kosovën

Serbia ka filluar t’i tërheqë trupat ushtarake përgjatë kufirit me Kosovën, tha të martën zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë për Sigurinë Kombëtare, John Kirby. “Qëkur...

Politikani serb zbulon bisedën sekrete me Kurtin: Plani i Vuçiç për Veriun

Politikani serb, Nikola Sanduloviç, një nga liderët e opozitës në Serbi tha në një intervistë për emisionin Now në Euronews Albania se pas sulmit...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×