Duka tregon propozimin që i kanë bërë PD për kandidatët e 14 majit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i PAA-së Agron Duka, është shprehur se rruga e vetme për të qenë përballë mazhorancës është bashkimi i opozitës.

Në një intervistë për Euronews Albania ai tha se është e rëndësishme që fillimisht të bashkohen dy grupimet e mëdha të PD e më pas dhe partitë e vogla të opozitës.

Po ashtu ai tregoi dhe propozimin që kanë bërë partitë e vogla për zgjedhjet e 14 majit.

- Advertisement -

“Besoj se e vet,ja rrugë për të pasur sukses opozita është bashkimi. Ndarja në dy grupime do të përsëris zgjedhjet e pjesshme. Nëse ka vullnet bashkimi mund të ndodh. Ajo që nuk e mundëson këtë lloj bashkimi, janë elementë të këtij grupimi që mendojnë se atë që kanë përballë është i parëndësishëm.

Dy grupimet e mëdha janë të rëndësishme por dhe partitët e vogla janë të rëndësishme nëse janë të bashkaur përballë një mazhorance apo mega mazhorance. Ne kemi dhënë një formulë që kandidatët në zgjedhjet e 14 majit të mos dalin nga një grupim politik as nga një forcë politike por të dalë me negociata. Kjo mund të bëhej dhe me sondazhe ku qytetarët të zgjidhnin atë që duan.”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

U kapën me armë zjarri dhe municion luftaraknë në makinë, arrestohen 2 persona

Dy persona janë arrestuar këtë të enjte në Vlorë, pasi u kapën ndërsa lëviznin me armë zjarri dhe municion luftarak në makinë. Njoftimi i policisë Shërbimet...

Të shtëna me armë zjarri në Jerusalem, vritet një grua

Një grua 24-vjeçare ka vdekur pas të shtënave në një stacion autobusi në Jerusalem, sipas shërbimit të ambulancës izraelite Magen David Adom. Shërbimi përditësoi numrin...

Vrasja e gruas në Kosovë, Policia zbardh ngjarjen: Si u ekzekutua në sy të fëmijëve

Të tjera detaje kanë dalë mbi vrasjen e gruas së këshilltarit të Behxhet Pacollit, Liridona Murselit. Sipas burimeve nga Policia, bëhet me dije se viktima...

TË FUNDIT

U kapën me armë zjarri dhe municion luftaraknë në makinë, arrestohen 2 persona

Dy persona janë arrestuar këtë të enjte në Vlorë, pasi u kapën ndërsa lëviznin me armë zjarri dhe municion luftarak në makinë. Njoftimi i policisë Shërbimet...

Të shtëna me armë zjarri në Jerusalem, vritet një grua

Një grua 24-vjeçare ka vdekur pas të shtënave në një stacion autobusi në Jerusalem, sipas shërbimit të ambulancës izraelite Magen David Adom. Shërbimi përditësoi numrin...

Vrasja e gruas në Kosovë, Policia zbardh ngjarjen: Si u ekzekutua në sy të fëmijëve

Të tjera detaje kanë dalë mbi vrasjen e gruas së këshilltarit të Behxhet Pacollit, Liridona Murselit. Sipas burimeve nga Policia, bëhet me dije se viktima...

Shtatzëna denoncon ushqimin e spitalit: I pamjaftueshëm, 2 javë e njëjta menu

Pedagogia Malvina Tafçiu e cila është në fund të shtatzënisë së saj dhe ndodhet në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”, ka bërë një denoncim publik sa...

Gruaja shtatzënë nga materniteti: Nuk ka as kos për të gjitha pacientet e shtruara

Pedagogia Malvina Tafçiu, e cila është në prag të lindjes në spital ka bërë ankesa ndaj trajtimit që i bëjnë dhe ndaj ushqimit që...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×