English

Dy tërmete të fortë godasin Tajvanin, sa ishte magnituda

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy tërmete të forta brenda dhjetë minutash nga njëri-tjetri goditën sot rajonin kinez të Tajvanit, njoftoi Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (EMSC).

- Advertisement -

Tërmeti i parë me magnitudë 5.6 ballë është regjistruar në një thellësi prej 33 kilometrash.

Shtatë minuta më vonë, pasoi një tërmet tjetër, më i fuqishëm, me magnitudë 5.7 ballë, në një thellësi prej 10 kilometrash.

Ende nuk ka informacione për dëme të mundshme materiale dhe të lënduar.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?