English

‘E kam mbështetur kur premtonte zero ndërtime’, Bushati sqaron përplasjen me Veliajn

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Andi Bushati thotë se kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj e ka kthyer Tiranën në një qytet të pajetueshëm me miliona metra katrorë ndërtime gjatë 2 mandateve të tij.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania ku sqaroi përplasjen në rrjetet sociale që pati dy ditë më parë me Veliajn, Bushati u shpreh se e kishte mbështetur këtë të fundit në 2015 kur bënte fushatë me premtimin për zero ndërtime në Tiranë, por rezultoi krejt e kundërta.

“Kam diçka personale si qytetar i Tiranës, si njëri i angazhuar se nëse sot kemi një kryetar bashkie i cili ka qenë me mua në studio kur bënte fushatë në 2015 dhe bëri thirrje më votoni me sloganin 0 ndërtime në Tiranë dhe sot flitet për miliona metra katrorë dhe si qytetar i Tiranës kam diçka personale se qyteti im është më i shëmtuar, më i pisët, më vdekjeprurës se më parë. Pra, s’kam si mos ta kem personale, plus që kur e sheh si gazetar angazhimi është edhe më i madh”, tha Bushati.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?