English

E trishtë! Ylli i “X-Men”, Adan Canto ndahet nga jeta në moshën 42-vjeçare

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Aktori Adan Canto, i cili ishte i njohur për shfaqjet televizive amerikane si “Designated Survivor” dhe filma duke përfshirë X-Men: Days of Future Past, ka vdekur në moshën 42-vjeçare.

- Advertisement -

“Ylli meksikan kishte vuajtur nga kanceri i apendiksit”, tha publicisti i tij.

Canto ishte këshilltari i sigurisë kombëtare në “Designated Survivor” së bashku me Kiefer Sutherland, i cili e nderoi aktorin si “një shpirt kaq i mrekullueshëm”.

Në filmin X-Men të 2014-ës, Canto luajti mutantin Sunspot.

Në një deklaratë të përbashkët, Fox dhe Warner Bros Television e përshkruan atë si “një aktor të mrekullueshëm dhe mik të dashur”.

“Kohët e fundit, ai ndezi ekranin në The Cleaning Lady me një performancë të fuqishme që shfaqi mjeshtërinë, gamën, thellësinë dhe cenueshmërinë e tij,” thanë transmetuesit.

“Kjo është një humbje e pakuptueshme dhe ne pikëllojmë së bashku me gruan e tij Stephanie, fëmijët dhe njerëzit e tyre të dashur. Do të na mungojë shumë Adani.”

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?